На головнуНовиниЗа кордоном"Золоті" дрони: скільки та як платить рф за Shahed-136

“Золоті” дрони: скільки та як платить рф за Shahed-136

Крим окупований росією

Хакери з Prana Network “злили” дані про виробництво ударних безпілотників Shahed-136 для російської федерації. Група зламала поштові сервери іранської компанії IRGC Sahara Thunder, яка сприяє незаконному продажу зброї з Ірану в рф. Стала відома ціна дронів для рф, а також спосіб оплати. Москва частково проводить свої фінансові операції та платежі з Іраном у золоті.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Зазначається, що 4 лютого 2024 року PRANA Network оголосила про успішний злом серверів електронної пошти підставної компанії Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) під назвою Sahara Thunder. Саме це компанія сприяє незаконному продажу зброї з Ірану в росію.

Серед документації по локалізації виробництва іранських ударних безпілотників в особливій економічній зоні “Алабуга” (росія), знайшлась інформація про переговорний процес де зазначались об’єми випуску та вартість дронів.

В документах напряму не називається тип продукту, наприклад, безпілотники проходять у документах під спеціальним шифром як “моторная лодка типа Dolphin 632”.

Згідно з паперами, на 2022 рік росія мала намір випустити на своїх потужностях за ліцензією 6000 іранських безпілотників протягом 2,5 років.

За даними документів, іранська сторона озвучила стартову вартість 23 млн рублів за одиницю (375 тисяч доларів). Проте у ході переговорів було досягнуто домовленості на рівні 12 млн рублів за борт при замовленні 6000 одиниць (193 тисяч доларів) або 18 млн рублів (290 тисяч доларів) при замовленні 2000 одиниць.

А загальна ціна контракту на виробництво, включаючи передачу технологій, обладнання, 6000 комплектів БПЛА, програмного забезпечення, складає 108,5 млрд рублів (1 млрд 750 млн доларів).

Згідно з планами на 2023 рік, за повної локалізації виробництва з мінімальним постачанням іранських комплектуючих прогнозована собівартість Shahed-136 має скласти 4,4 млн рублів (48,8 тисяч доларів) за борт.

Однак це лише прогноз який може мати відхилення у випадку змін у плануванні та виробництві.

Причому, вартість реалізації дрону складатиме 14,9 млн рублів (165,5 тисяч доларів).

Видання зауважує, що такий розрив пояснюється закладеними виплатами за лінцензійне виробництво, додатковими витратами та інвестиціями у підприємство.

З оприлюднених документів видно, що принаймні частково рф проводить свої фінансові операції та платежі з Іраном у золоті. Наприклад, організація “Алабуга Машинери” в лютому 2023 року передала іранській підставній компанії Sahara Thunder, ймовірно, в якості оплати послуг та товарів, 2 067 795 грамів золота в злитках.

Нагадаємо, видання The Washington post отримало документи, що розкривають деталі проекту російського диктатора з виробництва варіанту іранського ударного безпілотника Shahed-136. Документи надало джерело, причетне до роботи на підприємстві в “Алабузі”, з метою привернути увагу міжнародної спільноти та зірвати виробництво. Документи за період із зими 2022 року до весни 2023 року включають заводські креслення, технічні схеми, кадрові записи, меморандуми, надані іранським колегам.

Також повідомлялося, що США ввели чергові санкції проти чотирьох компаній, які допомагали іранському режиму розвивати програми з виробництва БПЛА-камікадзе і балістичних ракет. Ці фірми діяли, які підставні.

Раніше “Флот 2017” писав, що оператори 73-го морського центру Сил спецоперацій (ССО) провели спецоперацію “Цитадель” у Чорному морі по знищенню важливого об’єкту окупантів. Мова йде про підрив видобувної платформи, яку росіяни використовували для підсилення роботи безпілотного літального апарату розвідки іранського виробництва “Мохаджер-6”.

Новини

Боєприпаси, зброя та техніка: Іспанія надішле Україні військову допомогу

Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що в рамках допомоги Україні, Мадрид у найближчі...

“Бавовна” в Краснодарському краї: удару зазнали військовий аеродром та два НПЗ – відео

В ніч на 27 квітня військовий аеродром та два нафтопереробні заводи у Краснодарському краї...

Обстріл України: яку роль зіграли підводні човни противника

Начальник Обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук заявив, що росія під...

Понад 1100 “двохсотих” та шість танків: нові втрати окупантів

Загальні втрати російських окупаційних військ у живій силі на ранок 27 квітня вже перевищили...

Більше новин