На головнуРозслідуванняThe Wall Street Journal: Україна воює проти росії у Судані

The Wall Street Journal: Україна воює проти росії у Судані

Крим окупований росією

Українські військові воюють в Судані на боці військового правителя країни, генерал-лейтенанта Абделя Фаттаха аль-Бурхана. Їхній супротивник – не тільки проросійські терористи-“повстанці” з так званих “Сил швидкого реагування” Судану, але й російські терористи з лав терористичної організації “ПВК Вагнера”.

Про це пише видання The Wall Street Journal.

Влітку 2023 року Бурхан фактично опинився в облозі у власній столиці. Саме тоді він звернувся по допомогу до України – і президент Володимир Зеленський поставився до заклику дуже серйозно. Судан з початку війни України проти російських окупантів постачав Збройним силам зброю; а терористи з “Вагнеру” крали суданське золото, та вивозили його до Москви, де за ці гроші фінансувалася війна в Україні.

“За словами кількох українських солдатів, які брали участь в операції, через кілька тижнів після виклику українські десантники висадилися в Судані й почали бойові дії, щоб витіснити повстанські сили зі столиці Хартума”, – пише видання.

Видання зазначає, що для України – це не тільки нова зухвала авантюра, але й нова стратегія. Київ кидає виклик Москві там, де вона традиційно вважала себе найсильнішою. Україна також позиціює себе, як надійного союзника та оплот проти російських вторгнень в регіоні, де Захід вже не бажає брати участі у війнах.

“Неможливо перемогти росію, просто воюючи на невеликій ділянці землі, як на лінії фронту в Україні. Якщо в них є золоті копальні в Судані, ми повинні зробити їх нерентабельними”, — сказав виданню учасник боїв у Судані, 40-річний український офіцер із позивним “Прада”.

Операція України у Судані має значні політичні ризики. Однак Україна не збирається припиняти її, хоча офіційно навіть голова ГУР МО Кирило Буданов не коментує наявність українських військових у цій країні.

“Війна — справа ризикована. Ми перебуваємо в стані повномасштабної війни з росією. У них є підрозділи в різних частинах світу, і ми іноді намагаємося завдати по них удару”, — сказав він.

Судан має два важливих моменти для України та росії – це зброя та золото. У золоті зацікавлена росія, а у зброї, яку за декілька десятиліть у велетенських кількостях продавали туди та ж росія, Китай, США та інші – Україна.

“Свого часу ми вивезли із Судану багато зброї. За неї платили різні країни. У них був широкий спектр зброї. Там можна знайти все — від китайського до американського”, – зазначив Буданов.

Росія тим часом краде суданське золото. Для цього російські терористи залучили місцевих “хіві”-поплічників з так званих “Сил швидкого реагування” (RSF). Саме ці найманці забезпечували безпеку російських копалень, як легальних, так і ні. Втім, легальних копалень дуже мало: тільки 30% видобутого в Судані золота реєструється, усе інше “прилипає” до рук терористів, здебільшого – російських.

Раніше “Флот 2017” повідомляв, що терористи з російської терористичної організації “ПВК Вагнера”, які діють у Судані, причетні до знищення стратегічно важливого мосту “Шамбат”.

Водночас у мережі неодноразово з’являлися відео зі знищенням військ та транспортних засобів суданських проросійських терористів з “Сил швидкого реагування”.

Новини

Ізраїль найближчим часом визначиться із відповіддю на іранську атаку

Представники ізраїльської армії представили "широкий діапазон варіантів" відповіді на ракетний удар з боку Ірану. Про...

F-16 для України: Норвегія обіцяє передати літаки з новітнім озброєнням

Американські винищувачі F-16, які Україна отримає, як військову допомогу від Норвегії у рамках "винищувальної...

Кадрові перестановки: хто втратив, а хто отримав роботу у складі РНБО

Сьогодні, 15 квітня, Президент України Володимир Зеленський своїми указами звільнив Олексія Соловйова з посади...

Блокування кордону: на скількох пунктах польські страйкарі обмежують рух

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок...

Більше новин