На головнуАналітикаСезон Шредінгера: хто поїде відпочивати в окупований Крим

Сезон Шредінгера: хто поїде відпочивати в окупований Крим

Крим окупований росією

Поки Сили оборони України б’ють по російським військам у західній акваторії Криму та по військових катерах й поромах на сході Криму, окупаційна адміністрація регіону продовжує фантазувати щодо “успішного” курортного сезону. Нібито за останні три тижні у Криму вже встигло побувати близько 300 тис. “туристів”, а за майбутні літні місяці “влада” впевнена, що півострів загалом прийме близько 5 млн туристів. Яким чином місцевий “уряд” буде створювати картину “успішного сезону”, читайте у матеріалі “Флоту 2017”.

Крим готовий до приймання туристів, безпека мешканців та гостей півострова в умовах дії жовтого рівня терористичної небезпеки нібито “забезпечена”. Про це в ефірі пропагандистського радіо “Спутнік в Криму” розповів так званий “спікер” “республіканського парламенту” Володимир Константинов.

“Люди це знають і розуміють, безпека гостей забезпечена”, – чомусь вирішив Константинов.

Окупаційний кримський “спікер” зазначив, що у майбутньому курортному сезоні регіон планує прийняти не менше туристів, ніж торік. Для комфорту відвідувачів збільшено кількість поїздів, які курсують до Криму з різних міст. Константинов, наче забувши про постійні удари Сил оборони по російським військам на сході півострова, переконував мешканців та “гостей республіки”, що переїзд через міст через Керченську протоку є безпечним.

Після російської окупації у 2014 році туристична галузь Криму зіткнулася з серйозними проблемами. Крим фактично перетворився на закритий “внутрішньоросійський курорт” для бюджетників, чиновників, військових та силовиків. Пандемія COVID-19 та велике вторгнення в Україну у 2022 році ще більше погіршили ситуацію, знищивши рекреаційний потенціал регіону. За офіційною російською “статистикою”, у 2023 році в Криму відпочили 5,2 мільйона туристів, що на 20% менше, ніж у 2022 році. У 2024 році Крим має намір збільшити кількість туристів до 6–6,5 мільйонів завдяки повністю відновленому руху автомобілів та поїздів через “кримський міст”, стверджує Володимир Константинов.

Аби зовсім уже не виглядати брехунами та фальсифікаторами, окупаційна “влада” випустила в російські ЗМІ так званого главу всеросійського союзу індустрії гостинності Олексія Волкова, який заявив, що нібито в Криму обов’язково буде “вибуховий зріст” попиту на відпочинок, але лише у 2025–2026 роках. Можливо, російські “експерти” виходять із того, що саме до того часу завершиться так звана “спецоперація” проти України.

Насправді все це лише фантазії Константинова, Волкова та їм подібних.

Досягти “збільшення” туристичного потоку цього року можна буде виключно завдяки припискам та фальсифікаціям, а “курортна інфраструктура” в регіоні зараз формується шляхом будівництва російських фортифікацій та укріплень, що особливо помітно на західному узбережжі півострова.

Фортифікація в Криму

“На трасі Сімферополь-Євпаторія, як повідомляють джерела в Криму, постійно їздять авто з військовими вантажами, включаючи броньовані машини. Прямо зараз йде будівництво укріплень на прибережній смузі біля пам’ятника Євпаторійському десанту. Поблизу санаторіїв та в самих курортних об’єктах розквартирували російських військових. Днями російські строковики, порушивши правила поводження з боєприпасами, влаштували НП на території “аквапарку Бананова республіка” поблизу Євпаторії”, – зазначив “Флоту 2017” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов. Він також додав, що все західне узбережжя, починаючи з 2022 року, перекопане окопами й бліндажами, які постійно руйнуються через шторми, проте російське командування кожного разу наказує військовим відновлювати “фортифікації”.

Приписки почалися ще в травні. Згідно з кримською “курортною традицією”, рівень та активність майбутнього сезону приблизно оцінюють за напливом туристів у основних курортних зонах під час травневих свят.

Колабораціоніст Сергій Аксьонов, який іменується “головою” Криму, нещодавно заявив, що під час травневих свят Крим нібито відвідали близько 267 тис. туристів, що, за його словами, на 12% більше аналогічного періоду минулого року.

За даними Аксьонова, 72% туристів приїхали в Крим через керченський міст на автомобілях та автобусах. Ще 25% туристів прибули залізницею, а 3% – через території Донецької, Запорізької та Херсонської областей, захоплених російською армією.

“Зазначу, що за оцінками експертів Крим за вартістю відпочинку залишається найбільш доступним регіоном Росії. Зросла популярність й літнього відпочинку. Період активного бронювання сягає 120 днів, а обсяги зросли порівняно з минулим роком на 50%. Туристи активно бронюють готелі з добре розвинутою курортною інфраструктурою, які підходять для сімейного відпочинку, санаторії з широким спектром лікувальних програм. Впевнений, що зусилля турбізнесу принесуть позитивні результати, й відпочинок у Криму стане ще комфортнішим. Високий сезон на старті”, – написав кримський гауляйтер на сторінці у “ВКонтакте”.

Деякі особливості “відпочинку” в Криму

У регіоні функціонувало близько 350 засобів розміщення, середня заповненість яких перевищувала 50%. При цьому великі курортні комплекси з розвинутою інфраструктурою нібито були завантажені на 100%, стверджує Аксьонов.

Загалом зі слів Аксьонова можна прикинути, яку саме “статистику” щодо кількості гостей окупаційна адміністрація представить цієї осені, коли сезон у Криму формально завершиться.

“Росіяни бояться масово їхати в Крим, навіть попри великі знижки у 50-60% на путівки та розміщення. Західний берег увесь у бліндажах, окопах та ямах. Туди натягли муляжі та манекени російських солдатів. Якщо раніше самі жителі Сімферополя їздили на західне узбережжя, то тепер відносно безпечно їхати в Ялту. Ось завдяки цим людям у Великій Ялті та Алушті кримська влада й буде ліпити курортну статистику, розповідаючи, що сезон нібито вдався. Аксьонов говорить це як з політичних, так і з фінансових міркувань, адже потрібно витрачати гроші на “розвиток” курорту”, – зазначила у коментарі “Флоту 2017” кримський політолог Євгеній Горюнова.

Кримчани, з якими вдалося поспілкуватися редакції “Флоту 2017”, зазначають, що на травневі свята було порожньо у Керчі, Судаку, Феодосії, Коктебелі, Саках та Євпаторії. Виняток склала лише Ялта, де було відносно людно. При цьому, як розповідають містяни, росіяни сюди їхали переважно через природу, а також за звичкою, бо у декого тут живуть друзі та родичі. Також прибували окремі “ватники” та Z-ідіоти, котрі вважають, що відвідування окупованого Криму – є певним проявленням російського “патріотизму”.

Андрій Туз

Новини

Цікавився паливними базами: у Запоріжжі затримано агента ФСБ РФ

Співробітники Служби безпеки затримали у Запоріжжя агента ФСБ рф, який цікавився місцевими базами паливно-мастильних...

Буде більше відключень: ворожі удари вплинули на графіки

Внаслідок нічної російської атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури сьогодні, 20 червня, збільшено обсяг обмежень...

Погром на могилах героїв: вандали спаплюжили поховання “Да Вінчі”, “Джуса” та Петриченка

Уночі 20 червня на могилах загиблих військових Дмитра ("Да Вінчі") Коцюбайла, Андрія ("Джуса") Пільщикова...

Саміт миру: плюс ще один підпис під комюніке

До підсумкового комюніке Глобального саміту миру, який проходив в середині червня у Швейцарії, приєдналася...

Більше новин