На головнуНовиниСуспільствоМобілізація, придатність до служби й відстрочки: Залужний прокоментував новий законопроєкт

Мобілізація, придатність до служби й відстрочки: Залужний прокоментував новий законопроєкт

Крим окупований росією

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний в ефірі телеканалу “Ми – Україна” розповів про мобілізацію 500 тисяч осіб, про зміни в законодавстві. Він чітко дав зрозуміти, що ні ЗСУ, ні Генштаб “не подавали на Кабмін” ніяких законопроєктів, але працювали над їх наповненням з Міноборони України. Залужний підкреслив, що йому “необхідні снаряди, зброя, люди”, а решту повинні виконувати відповідні органи, які мають на це повноваження.

Про це Валерій Залужний сказав в етері телемаратону “Єдині новини”.

Основні тези Залужного:

  • Мобілізацію 400-500 тисяч осіб: військове командування України не давало запиту з конкретними цифрами.

“Почнемо з того, що військове командування жодного запиту не робило на якісь цифри тощо. Військове командування продовжує виконувати функції захисту своєї держави, відповідно, формує свої запити: запити на боєприпаси, зброю і на людський ресурс. Це робиться на постійній основі, і якимось окремим форматом, окремим заходом або на Кабмін, або на Верховну Раду – ми таке не здійснюємо”, – сказав Залужний в ефірі телемарафону.

Він пояснив, що на наступний рік було сформовано цифру, яка “враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, яких ми можемо зазнати протягом року”.

  • Робота Територіальних центрів комплектування незадовільна.
  • Потрібно залишити два поняття в нашому законодавстві – придатний до військової служби або не придатний до військової служби
  • Рішення про придатність до військової служби людини визначає не інвалідність, а військово-лікарська комісія.
  • Питання відстрочок від мобілізації в компетенції центральних органів виконавчої влади.

“Збройним силам України, мені особисто головне, щоб прийшли люди у військо й могли виконувати поставлені завдання. Те, хто яку матиме відстрочку чи не матиме відстрочки, кого призиватиме держава – на сьогодні я вважаю, що це не моя компетенція. Для цього є центральні органи виконавчої влади, які можуть це визначити”, – сказав Залужний.

  • Військове командування на постійній основі формує запити на снаряди, зброю і людський ресурс, решту виконують відповідні органи, які мають на це повноваження.

“Усі ці пропозиції ми подаємо до Міноборони як для суб’єкта законодавчої ініціативи, який уже далі вирішує, яким чином ці потреби забезпечувати. Або шляхом формування якихось законодавчих ініціатив, або укладенням договорів тощо. Тому наша позиція досить проста: нам необхідні снаряди, нам необхідна зброя, нам потрібні люди. Все решта виконують відповідні органи, які мають на це повноваження”, – сказав він.

  • З Міноборони узгоджена демобілізація військових через 36 місяців, але за певних умов: відсутність загострень на фронті, цих людей через 36 місяців буде ким замінити.
  • Про новий законопроєкт про мобілізацію.

“Жодних подань, будь-яких законопроєктів Збройні сили чи Генеральний штаб не робили на Кабінет Міністрів і не можуть робити, тому що Збройні сили і Генштаб позбавлені такої функції як законодавча ініціатива. Тому Збройні сили України ніяких документів не подавали на Кабмін, ніяких законопроєктів, відповідно, не подавали. Разом з тим Збройні сили України працювали безпосередньо із суб’єктом законодавчої ініціативи – Міноборони, який формує держполітику в галузі оборони”, – сказав Залужний.

Нагадаємо, Міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що найближчими днями законопроєкт щодо змін в мобілізації вже можуть зареєструвати у Верховній Раді. Зміни стосуються як самої мобілізації, так і відстрочки, соціального захисту, демобілізації.

Як вже писав “Флот 2017“, Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення питань щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Відповідний проєкт закону зареєстрований у парламенті під номером 10378. 

Також повідомлялося, що в Україні наступна хвиля мобілізації планується у розмірі 500 тисяч осіб. Відповідний запит внесло військове командування, зараз уряд розробляє правила мобілізації.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин