На головнуІнтервʼюДопомога США, загроза наступу, мобілізація та ротація: головне з інтерв'ю Зеленського

Допомога США, загроза наступу, мобілізація та ротація: головне з інтерв’ю Зеленського

Крим окупований росією

Президент України Володимир Зеленський під час відвідування Чернігівської області дав інтерв’ю телеканалу “Ми-Україна”. Український лідер відповів на питання про мобілізацію, ротацію, ситуацію на фронті, про допомогу з боку США, скільки необхідно систем Patriot, про важливість Саміту миру.

Головні заяви Володимира Зеленського у матеріалі “Флот 2017“.

Плани росії та ситуація на фронті

“Щодо росіян, 300 тисяч – не факт, що це кінцева кількість військових, яких вони мобілізують. Згідно нашої інформації, до 1 червня вони мають бути готові мобілізувати 300 тисяч. А потім підготовка в Росії дуже коротка… думаю, їм знадобиться десь місяць для того, щоб мати такий об’єм людей. Так як з дисципліною у них не дуже, може вони і не встигнуть до першого числа мобілізувати 300 тисяч”, – сказав Зеленський.

Він також підкреслив, що українське суспільство неоднаково відчуло наступальні дії рф, що почалися в жовтні 2023 року. Україна понесла втрати, є зруйновані населені пункти, захоплено Авдіївку. На сьогодні російські війська зупинені.

“Ситуація складна, але тим не менш стабілізована. Ворог не просувається там, де він робить кроки вперед. Наші відбивають, тиснуть і він відходить назад. І навпаки наші хлопці роблять деякі кроки вперед”, – зазначив президент.

Крім того, він звернув увагу, для зриву наступальних дій ворога Україна має підготувати особовий склад та укомплектувати бригади.

“Повинен бути підготовлений великий об’єм резерву. Не просто, при всій повазі, молодих хлопців, юнаків, а людей, які з досвідом, які пройшли бойове залагодження, які мають фронтовий досвід тощо. Всі дані з конкретною кількістю бригад, людей, особового складу, відповідної техніки для різних напрямків – все це передано нашим партнерам”, – сказав Зеленський.

Про лінії оборони

На всіх напрямках будується по три лінії оборони. Навіть там, де бойових дій немає.

“Підхід однаковий незалежно від напрямків. Щодо термінів. Терміни здачі приблизно однакові, але чим ближче до гарячих напрямків, там швидше все будується. Вимога така, але приблизно все в один термін буде здаватися”, – сказав він.

Загрози наступу

  • наступ на Харків

“Харків на сьогодні захищений, не з точки зору неба… Що стосується оборонних рубежів, що стосується нашого війська, Харків не знаходиться в небезпеці. Те, що це бажана ціль, ну, росіяни не скривають – весь схід, і не тільки схід, і південь нашої держави, і такі міста як Харків, Краматорськ. Це їхня бажана ціль. Але сьогодні ми абсолютно впевнено захищаємо Харківщину”, – зазначив Зеленський.

Президент прокоментував російські вкиди щодо наступу на Харків. За його словами, у них дуже професійна дезінформаційна політика. Вони розповсюджують фейки через західні та українські ЗМІ, тому треба все ретельно перевіряти.

  • загроза з білорусі

Росіяни і білоруси мають знати, зазначив Зеленський, що тут є рубежі та військо, “зуби дракона” і протитанкові рви.

“Скривати це не потрібно, тому що вони мають знати, що буде опір. І суспільство наше, наприклад, Чернігівщина має знати, що тут у нас потужний захист. Що стосується стратегії, то з білорусі ми на сьогодні не бачимо ніяких планів, загроз і потужностей”, – сказав президент.

Мобілізація, ротація, ТЦК

  • Про закон щодо мобілізації

Російська пропаганда спрацювала на розподіл суспільства на тих, хто за, і тих, хто проти, на військових та цивільних.

“Це велика помилка. Депутати повинні заспокоїтися і не чекати оплесків своєму популізму. Тому вичищати закон не можна, треба дивитися на нього реально. Повинен бути робочий закон, який спрацює. В іншому випадку за резерви буде відповідати не військове командування, а парламент. А це, я вважаю, не припустимо”, – сказав президент.

На його думку, 4 місяці було достатньо, щоб продискутувати всі спірні питання.

“І тому ми говоримо з парламентом, щоб вони проголосували найближчими днями відповідний закон. Це дуже важливо. Це зовсім не відповідальна, те що вони роблять”, – підкреслив президент.

Він наголосив, що росії вдалося виставити все так, ніби люди не готові захищати Україну. І сьогодні вже Захід питає, якщо Україна не хоче мобілізації, навіщо їй допомагати.

  • Про ТЦК

За його словами, перезавантаження ТЦК почалося минулого року.

“Я дуже просив, щоб підтягнули людей з бойовим досвідом. Там сьогодні багато хлопців, які пройшли фронт. Дуже важливо з повагою ставитися до таких людей. І мені здається цей процес іде”, – сказав він.

  • Про проблеми з ротацією

Ротація проходить на різних напрямках, але є різниця між бойовими бригадами.

“Є потужний кулак у нашої армії, давайте будемо відвертими. Є бригади сильні і професійні, з бойовим досвідом. Їм треба давати більше часу на відпочинок… І є інші, але всі втомлюються. І коли у тебе стратегічний напрямок і дійсно потрібно хлопців відпустити, то давайте чесно: нам потрібна така ж кількість хлопців з таким самим досвідом на заміну. Якщо у вас резерви не такі потужні, ви не зможете хлопців відпустити. В іншому випадку вас не буде завтра. Саме так воно працює. Завтра і післязавтра у вас не буде якогось міста”, – пояснив президент.

Щодо проблем зі снарядами

Україна не має снарядів для наступальних дій. Щодо захисту, то є кілька ініціатив, які почали працювати. На сьогодні бригади на найнапруженіших напрямках все отримують. У деяких випадках альтернативою стали FPV-дрони, виробництво яких збільшилося в десятки разів.

“Що стосується зриву контрнаступальних дій росіян, відповідної зброї не вистачає. Що стосується зриву їх дій на тому чи іншому напрямку, працювати по їх військових аеродромах, по літаках, які б’ють нас ракетами, по гелікоптерах, по складах і базах – для цього є відповідний далекобійний снаряд або зброя. Але цього нам не вистачає”, – зазначив він.

Скільки ЗРК Patriot потребує Україна

“Я не скажу, скільки у нас є систем Patriot. Я можу сказати, щоб закрити Україну повністю на майбутнє бажано мати 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній. Я ніколи про це не говорив, але тим не менш не бачу тут секретів, тому що всі наші партнери про це прекрасно знають. Навіть знають точки, де повинні стояти системи і діяти. Patriot або аналоги, є декілька аналогів в світі, вони також працюють дуже непогано”, – наголосив Зеленський.

Про удари по енергетиці і запаси ракет до ППО

“Вони будуть добивати нашу енергосистему, це їхнє бажання. Я вважаю, що ми зможемо пройти цей шлях. Ми багато енергооб’єктів змогли захистити ППО та іншим захистом 1-2-3 рівня. Але є ракети, проти яких ці захисні системи не працюють, на жаль. І тут може спрацювати тільки Patriot або аналог”, – зазначив президент.

Він додав, що росіяни дуже інтенсивно атакують енергетику, і вже зараз треба думати, що буде завтра.

“Якщо завтра інтенсивність може продовжитися така ж, нам буде не вистачати (ракет до ППО, – ред.). Якщо вони щоденно будуть бити так, як вони били останній місяць, нам може не вистачати ракет і також це партнери знають”, – пояснив він і уточнив, що деякі снаряди та ракети вже надходять за двосторонніми контрактами.

Чи допоможуть F-16 від атак рф

Проти російських атак має бути комбінований захист. Проти КАБів ж лише один формат – це системи ППО. І це спрацювало потужно кілька десятків разів, коли Україна збивала носії. Тепер росіяни роблять ці авіабомби, щоб вони працювали на більшу відстань. Тому Україна має отримати більш далекобійні ППО.

“Інша зброя проти КАБів зараз розробляється. Вітчизняна. Поки не буду говорити яка”, – сказав Зеленський.

Що стосується винищувачів F-16, то тієї кількості, що Україна отримає разом з наявними літаками, все одно буде замало.

“Це складе 10% від того об’єму від того, який нам потрібен. Що таке 10%? Якщо боротися в небі, то боротися і перемагати, а не просто казати, що у нас є F-16”, – додав він.

Допомога США

“Що стосується американської допомоги, вона критична в будь-якому випадку. Я все ж таки вважаю, що ми зможемо отримати позитивне голосування Конгресу США. На превеликий жаль, ми трішки заручники цієї ситуації, питання війни росії проти України стало внутрішньополітичним питанням в США, хоча це безпека всього світу. На жаль, ми заручники того, що це є виборчий процес в США. Тим не менш, я вірю, що розум все- таки переможе і ми отримаємо допомогу”, – сказав він.

За його словами, розглядається багато варіантів, зокрема про допомогу в кредит.

“Ми погодимося на будь-який варіант. Я більше скажу, якщо б Україні запропонували дати пакет в кредит сьогодні або безкоштовно через рік, ми б сказали: тільки сьогодні. Тут немає ніякого вибору, чим швидше тим краще”, – підкреслив Зеленський.

Іноземні війська в Україні

Президент підкреслив, що наразі є ініціатива з підготовки іноземними інструкторами бійців ЗСУ прямо в Україні.

“Це швидше, ніж направляти наших хлопців. Пришвидшити тренування – факт, що можна надсилати до нас. Друге – побудувати хаби, щоб ремонтувати західну техніку в Україні”, – сказав він.

Зеленський підтвердив, що не проти прикордонної місії.

“Він (президент Франції Емануель Макрон, – “Флот 2017″) сказав, що ми можемо стати на кордоні. Як ми можемо відмовлятися? Якщо вони таке пропонують і будуть приїжджати, ми таке будемо підтримувати”, – наголосив президент.

Він пояснив, що не може ініціювати запрошення іноземців, тому що росія зробить все, щоб партнери припинили допомогу Україні.

Саміт миру

“Найближчими днями ми узгодимо конкретну дату проведення першого інавгураційного саміту в Швейцарії. Після цього ми будемо розсилати запрошення в різних форматах лідерам держав світу… Ми розраховуємо мати 80-100 країн світу”, – зазначив він.

Це має бути потужний Саміт миру, на якому почнеться вибудова мапи подальших кроків щодо закінчення війни.

Туреччина як посередник

Зеленський відзначив посередницьку роль Туреччини в зерновому коридорі та обмінах полоненими.

“Я йому (президенту Реджепу Таїпу Ердогану, – “Флот 2017”) вдячний, але він повинен знати: нам мало однієї Туреччини як посередника, для нас формат Саміту миру краще. Я не вважаю, що одна Туреччина зможе затиснути політику путіна. При всій повазі до турецьких партнерів, але у них є міцні відносини з рф, є свої економічні інтереси”, – сказав президент.

На його думку, лише така кількість країн 80-100, що буде на Саміті миру, зможе примусити росію до миру. 

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що міжнародні організації, які активно засуджують удари України по території росії, повинні приїхати до українських міст, які обстрілюються російськими терористами, та трохи там пожити. Після цього вони можуть засуджувати, що їм заманеться.

Раніше “Флот 2017” писав, що Президент України Володимир Зеленський 29 березня дав інтерв’ю американському виданню The Washington Post. В ньому він “підсвітив” багато моментів, які стосуються фронту, війни, політики та партнерів.

А в інтерв’ю американському CBS Зеленський розказав про поточну ситуацію в Україні, війну та відповів на низку важливих питань. Інтерв’ю проходило під час візиту президента до Сумської області, яку постійно обстрілюють російські терористи в кінці березня

Новини

Противник затих: яка ситуація на Харківському напрямку

На Харківському напрямку російські окупаційні війська знизили свою активність. Сили оборони продовжують завдавати противнику...

Мінус НПЗ: через атаку дронів зупинився один із заводів Кубані

В результаті атаки безпілотників минулої ночі, зупинив роботу "Слов'янський нафтопереробний завод" (ТОВ "Слов'янськ ЕКО")...

Понад 1200 “двохсотих” та 16 танків: нова статистика втрат окупантів

З 18 на 19 травня втрати російських військ в Україні становили 1 210 росіян....

В окупований Крим завітала “бавовна”: є влучання у корабель в Севастополі

В ніч на 19 травня вибухи гриміли на території окупованого Кримського півострову. Їх чули...

Більше новин