На головнуНовиниВ Раді з'явився законопроєкт з обмеженнями щодо Telegram: що пропонують депутати

В Раді з’явився законопроєкт з обмеженнями щодо Telegram: що пропонують депутати

Крим окупований росією

До Верховної Ради України надійшов законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація. Мова йде в першу чергу про популярний месенджер Telegram.

Документ опубліковано на сайті парламенту України.

Ініціатори законопроєкту вказують, що месенджер має аудиторію у 72% населення України, але при цьому його діяльність з розповсюдження масової інформації жодним чином не регулюється.

“Очевидно, що платформа, яка використовується 72% українців для отримання інформації, повинна мати регулювання не менше ніж інші джерела масової інформації зі значно меншим охопленням. Додатковим аргументом для запровадження регулювання є те, що, наприклад, платформа Telegram може бути пов’язана з державою-агресором”, – сказано у пояснювальній записці.

В документі буде передбачена низка змін до діючого законодавства:

  • встановлюються вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації відповідно до ст. 23 закону про медіа. Однак їх не будуть зобов’язувати проходити реєстрацію, замість цього такі провайдери повинні забезпечити присутність в Україні свого представника (представництво, юридична або фізична особа з довіреністю) для комунікації. Ця вимога не поширюється на платформи, які зареєстровані або мають представництво в ЄС;
  • на провайдерів платформ, через які поширюється масова інформація, покладаються зобов’язання, на вимогу Національної ради, розкривати структуру власності та джерела фінансування;
  • законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, що неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою;
  • органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності;
  • законопроєкт пропонує Кабміну врегулювати порядок використання посадовцями та військовослужбовцями сервісів провайдерів платформ спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності, оскільки використання медіа військовими формуваннями, які входять до сектору безпеки та оборони, можуть мати особливості пов’язані зі специфікою діяльності та особливими вимогами безпеки інформації.

Раніше “Флот 2017” повідомляв, що у Верховній Раді України обговорюють варіанти контролю месенджера Telegram. А українська розвідка вважає, що платформа загрожує безпеці України.

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони опублікував перелік Telegram-каналів, які поширюють російську дезінформацію в Україні.

Новини

Понад 100 окупантів та РСЗВ “Ураган”: Росія втрачає людей та техніку на півдні

Сили оборони півдня добре попрацювали протягом 19 травня. Є підтвердження, що російські війська втратили...

Україна втратила до 90% потужностей ТЕС внаслідок ударів РФ

Україна втратила до 90% потужностей теплових електростанцій внаслідок ракетних ударів росії, заявив колишній міністр...

Шпигував за позиціями ППО: в Одесі затримали агента ФСБ РФ

Співробітники Служби безпеки зірвали спробу ФСБ рф отримати актуальну інформацію про підрозділи українських військ...

Росія вдарила по Харківщині: у лікарнях перебувають 22 особи

У Харківській області в лікарнях перебувають 22 особи, як були поранені під час обстрілів...

Більше новин