На головнуНовиниСуспільствоДень пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - 8...

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 8 травня: Україна вперше відзначить цю дату

Крим окупований росією

Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Президент України Володимир Зеленський нагадав, що світ проспав відродження нацизму – 24 лютого 2022 року. І всі, хто пережив Другу світову, відчувають дежавю. Росія повернула війну зі сторінок підручників в реальність. І зупинити її “здатен тільки об’єднаний вільний світ”.

Минулого року Верховна Рада законом “Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Коли завершиться дія воєнного стану, 8 травня буде вихідним днем.

Нагадаємо, вшановувати в Україні завершення Другої світової війни 8 травня почали громадські організації на початку 2000-х. У 2015 році спершу указом Президента, а потім законами про декомунізацію запровадили 8 травня як День пам’яті і примирення, а Днем перемоги над нацизмом залишили 9 травня.

Вже у 2023 році Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Окрім того, він підписав указ, згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи.

Наразі путінський режим привласнив перемогу над нацизмом та активно культивує міфи про Другу світову війну, маніпулює ними в Європі та світі. Росія використовує перемогу в Другій світовій війні та свою “виключну роль” як індульгенцію на вчинення масових злочинів в Україні.

Президент України Володимир Зеленський влучно зазначив, що “світ проспав відродження нацизму – о 5-й ранку 24 лютого 2022 року”. І вже сьогодні, “всі, хто пам’ятає Другу світову та дожив до наших днів, відчувають дежавю”.

“Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову росія повернула в заголовки світових ЗМІ, доводячи з кожним новим злочином: нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: “Сделано в России””, – зауважив Зеленський у заяві з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

За його словами, зупинити росію, як і в 1945-му, здатен тільки об’єднаний вільний світ, об’єднаний в антипутінську коаліцію.

“Не словами, а діями здатний зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитись на весь Європейський континент, а згодом і на весь світ. Довести відданість словам “Ніколи знову!”, щоб “Ніколи знову!” знову було актуальним”, – додав український лідер.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин