На головнуАналітикаДопомога США для України: ЗМІ розповіли, чому Майк Джонсон різко змінив позицію

Допомога США для України: ЗМІ розповіли, чому Майк Джонсон різко змінив позицію

Крим окупований росією

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон ризикнув своєю посадою та висунув на голосування законопроєкти про допомогу союзникам США, зокрема Україні. Це, схоже, стало кульмінацією його політичної кар’єри, а сам Джонсон, який блокував допомогу Україні, схоже, кардинально змінив думку. І в цього є причини.

Про це пише американське видання The New York Times.

На початку спікерства Джонсон показав себе, як прихильник жорсткої лінії, якої він дотримувався, бувши рядовим конгресменом. Він відкидав будь-яке фінансування військових зусиль Києва, поки не будуть виконані вимоги республіканців щодо кордону. Але потім він кардинально змінив риторику.

“Історія судить нас за те, що ми робимо. Зараз настав критичний час. Я міг би прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше. Але я роблю те, що вважаю правильним. Я вважаю, що надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим”, – нещодавно сказав він на брифінгу.

Зокрема Джонсон, схоже, усвідомив, що ситуація насправді значно важча, ніж політичні сварки в Конгресі. Можливо, на нього вплинули розвідувальні дані, які надає Конгресу Білий дім. Також під час брифінгу в лютому 2024 року Джонсону детально намалювали масштаби катастрофи, яка може статися, якщо Україні не нададуть допомоги.

Також велику роль зіграла зустріч Джонсона з президентом України Володимиром Зеленським та іншими особами з України. Він був шокований історіями про російський тероризм та масштаби страждань, які несуть російські війська в Україну. Це зачепило його християнські почуття.

Окрім цього, спікер зазнав сильного політичного тиску з усіх боків. На нього тиснули як демократи, так і притомна частина республіканців. З іншого боку, “зашкварені” сопартійці погрожували відправити його у відставку. Тому Джонсон почав діяти – зокрема він заручився підтримкою адекватного крила партії та, як не дивно, допомогою опонентів-демократів. Це допомогло, коли він погодився виставити допомогу на голосування, що спричинило істерику серед “зашкварених”.

Проросійські трампісти почали вимагати від Джонсона відкликати законопроєкти – в хід знову пішли погрози відставки. Але Джонсон відповів, що не турбується про власну посаду спікера, але серйозно стурбований здатністю України стримувати Росію без допомоги США. Таким чином, він вдало просунув документи на голосування і Палата представників ухвалила їх.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Палата представників Конгресу США ввечері 20 квітня нарешті ухвалила законопроєкт спікера Майка Джонсона щодо військової допомоги Україні на суму в 61 млрд доларів США. Документ отримав 310 голосів конгресменів при 112 голосах проти.

Прийнятий у пакеті з іншими законопроєктами щодо допомоги союзникам США та законопроєктом №8038, документ переданий до Сенату США, де його планують вперше розглянути у вівторок, а потім прийняти до кінця наступного тижня. Таку обіцянку дав голова демократичної більшості Сенату США Чак Шумер.

Після того, як завершаться усі процедури ухвалення допомоги Україні, Пентагону знадобиться менше ніж тиждень, щоб надіслати перші військові вантажі до України.

Новини

Пастка для окупантів: десятки загарбників заблоковані на заводі у Вовчанську

Речник Оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Юрій Повх заявив, що російські окупанти залишаються заблокованими на...

Обрано нового керівника НАТО: хто очолив блок

У середу, 26 червня, новим генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору обрано прем'єра Нідерландів Марка...

Представлення нового командувача Об’єднаних сил: Зеленський відвідав Донеччину

Сьогодні, 26 червня, Президент України Володимир Зеленський з робочим візитом знаходиться у Донецькій області....

Військовий резерв: Кабмін затвердив структуру людських ресурсів – що це означає

Кабмін України постановою від 18 червня 2024 р. №741 затвердив структуру військового резерву людських...

Більше новин