На головнуНовиниПодіїФранція підтвердила, що передавала Україні сучасні ПТРК Akeron: що про них відомо

Франція підтвердила, що передавала Україні сучасні ПТРК Akeron: що про них відомо

Крим окупований росією

Франція поставляла ЗСУ протитанкові ракети останнього покоління “Акерон”. Розроблена для заміни протитанкових ракет “Мілан”, ця ракета здатна знищити будь-який сучасний бойовий танк з прямим візуалізацією з вогневого пункту або без нього.

Як пише air-cosmos.com, у рамках засідання Комісії з питань національної оборони та збройних сил щодо вивчення французької військової підтримки України депутат Ліонель Руайє-Перро 8 листопада заявив: “На початку війни, поки Україна поглинала шок російського наступу, Франція поставила протитанкові ракети “Мілан”, близько сотні зенітних ракет”.

Це оголошення дуже важливе, тому що якщо Франція вже відправила в Україну протитанкові ракети Milan і FGM-148 Javelins, це перший випадок, коли французький чиновник підтвердив, що протитанкові ракети Akeron також були поставлені. На початку 2023 року таке оголошення вже було, але його повністю спростували Міністерство Збройних Сил.

Ця ракета відрізняється від протитанкових ракет Мілан тим, що це нова протитанкова ракета, яка надійшла на озброєння у Франції в 2017 році.

Missile Moyenne Portée (MMP)

Akeron MP — це легка багатоцільова ракета, яка важить приблизно 15 кг і має дальність ураження понад 4000 метрів. Комплекс має відносно легку вагу та компактні розміри, тому із Akeron MP може працювати розрахунок із кількох піхотинців. Також ракету можна запускати із транспортних засобів.

Ракета використовує систему наведення «вистрілив і забув». Тобто військовому достатньо навести ракету на ціль і вистрелити.

Інфрачервона оптична система самонаведення ракети дозволяє їй наводитися на ціль автономно та без додаткового введення. Тому військовий може покинути вогневу позицію одразу після запуску.

Крім того, Akeron MP оснащений волоконно-оптичним з’єднанням із пусковою установкою, що забезпечує так званий режим «людина в мережі», у якому ракета запускається без наведення на конкретну ціль.

Зображення у ГСН передається по оптико-волоконному кабелю оператору, який потім може спостерігати за цільовою зоною, наводити ракету на певну ціль, змінювати цілі під час польоту або переривати процес стрільби. Користувач може навіть вибрати певну цільову точку на вибраній цілі.

Телевізійний канал керування ракетою дозволяє ракеті вражати цілі за перешкодами, а у випадку важкоброньованих цілей, таких як основні бойові танки, виконувати профіль польоту «атака зверху», коли ракета вражає тоншу верхню броню цілі.

Універсальність ракети додатково посилюється завдяки застосуванню тандемної бойової частини. Це дозволяє ракеті ефективно вражати широкий спектр цілей на полі бою, включаючи важкі та середні танки, оснащені динамічним захистом, бетонні укріплення та інші споруди, човни та піхоту на відкритій місцевості.

Також ракета оснащена системою запуску зі зниженою віддачею, яка зменшує сигнатуру запуску та дозволяє запускати ракету із закритого простору, наприклад, із приміщення, що надзвичайно важливо в умовах міського бою.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Франція планує потроїти виробництво 155-міліметрових артилерійських боєприпасів в інтересах України.

Також Париж виділить ще 200 млн євро у фонд підтримки ЗСУ.

Новини

Країна-агрессор РФ очолила Раду безпеки ООН: що це означає

Місячне ротаційне головування в Раді безпеки ООН прийняла російська федерація. Останній раз агресорка головувала...

Майже 1300 “двохсотих” та вісім танків: нові втрати окупантів

Протягом минулої доби, 1 липня, українські захисники ліквідували 1 280 окупантів. Крім того, знищили...

Несподіваний візит: прем’єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва вранці 2 липня. Це перший візит угорського...

Винищувачі F-16 для України: Нідерландах дозволили експорт десятків літаків

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що міністр зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва країни...

Більше новин