На головнуНовиниПлюс дві угоди: Україна підписала безпекові зобов'язання з Естонією та Литвою

Плюс дві угоди: Україна підписала безпекові зобов’язання з Естонією та Литвою

Крим окупований росією

Україна 27 червня підписала ще дві безпекові угоди – цього разу з Литвою та Естонією. Підписання відбулося на полях Саміту Європейського Союзу у Брюсселі. Угоди розраховані на 10 років.

Про це повідомив Офіс президента України.

З литовської сторони угоду підписав президент Гітанас Науседа. З естонської сторони підпис ставила прем’єр-міністр Кая Каллас. З боку України угоду підписав президент Володимир Зеленський.

“Естонія надасть Україні оборонну допомогу на суму понад 100 млн євро цього року та продовжуватиме різнобічну підтримку впродовж десятирічного терміну дії документа. Естонський уряд виділятиме щонайменше 0,25% ВВП щороку впродовж 2024-2027 років на військову підтримку нашої країни. Естонія першою запропонувала фіксацію відсотка ВВП на підтримку України у двосторонніх безпекових угодах”, – сказано у повідомленні.

Литва, зі свого боку, планує щорічно надавати Україні підтримку у сфері безпеки та оборони в розмірі 0,25% ВВП. Також Литва буде підтримувати Україну в галузі безпеки та сучасного військового обладнання в наземній, повітряній, морській, космічній та кіберелектромагнітній сферах. 

Як раніше повідомляв “Флот 2017”, Україна та Іспанія 27 травня підписали угоду про гарантії безпеки. Вона розрахована на 10 років та передбачає низку можливостей для України.

13 червня президент США Джо Байден та України Володимир Зеленський підписали двосторонню безпекову угоду терміном на 10 років.

27 червня президент України Володимир Зеленський та керівники головних інститутів влади Європейського Союзу підписали угоду про двосторонні гарантії безпеки між Україною та ЄС. З боку Євросоюзу документ підписували голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Шарль Мішель.

Новини

Прозріння колаборантів: чому Росія не вмикає тривогу в Криму

В окупованому Криму після ракетної атаки 23 червня колаборанти починають розуміти, що так звана...

Новий рівень: кримськотатарську мову додали у Google Translate

Безкоштовний сервіс Google Translate додав кримськотатарську мову до списку доступних для перекладу. Про це...

Понад 60 окупантів та шість гармат: РФ втрачає живу силу та ”залізо” на півдні України

На південному фронті Сили оборони продовжують завдавати вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих...

Акція залякування? Білорусь розгорнула на кордоні з Україною батальйон РСЗВ

Нібито через складну ситуацію білорусь розгорнула на кордоні з Україною батальйон реактивних систем залпового...

Більше новин