На головнуНовиниЗа кордономСаміт ЄС: позиції європейських політиків та виступ Зеленського

Саміт ЄС: позиції європейських політиків та виступ Зеленського

Крим окупований росією

Сьогодні стартував саміт Європейського союзу, на якому розглядатимуться питання про початок переговорів про вступ України до ЄС та про фінансову допомогу нашій країні. Прем’єри Нідерландів та Ірландії озвучили свої очікування від заходу, угорській глава уряду залишається на позиції неприйняття України. Президент Володимир Зеленський, як запрошена особа, мав можливість виступити перед учасниками Європейської Ради.

У четвер, 14 грудня, вранці Президент України Володимир Зеленський виступив на зустрічі Європейської ради (саміті Євросоюзу), повідомляє “Європейська правда”.

Президент України не є учасником Європейської ради (саміту ЄС), оскільки до цього органу входять тільки керівники держав ЄС.

Адже президент ЄвроРади має повноваження одноосібно запрошувати на засідання гостей.

За даними видання, раніше розглядалася можливість особистого візиту Зеленського до Брюсселя, однак у ЄС не підтвердили можливість особистої присутності українського президента на саміті.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час спілкування з журналістами перед самітом ЄС у Брюсселі заявив, що зробить усе можливе, щоб на саміті ЄС було досягнуто консенсусу щодо фінансової допомоги Україні та початку переговорів про вступ, проте вважає, що для приєднання країни до Європейського союзу знадобиться “багато років”.

“Я і мої колеги працюватимемо дуже важко, щоб дійти консенсусу, і щодо наступного кроку розширення (початку переговорів про вступ – ред.), і щодо 50 млрд євро – ці питання вкрай важливі. Ми завжди були здатні дійти єдиного рішення, включно з Віктором Орбаном, і я сподіваюся, що ми зможемо це зробити”, – сказав Рютте.

Він вважає, що вкрай важливо, щоб сьогоднішньому на саміті лідери ЄС ухвалили позитивне рішення щодо наступного кроку для членства України.

“Треба з’ясувати, як далеко ми можемо дійти. Я думаю, що це має вирішальне значення, що сьогодні у нас буде позитивне рішення щодо наступних кроків для України у перемовинах про вступ. У будь-якому випадку, пройде багато років, перш ніж Україна стане членом ЄС”, – додав прем’єр Нідерландів.

Водночас Рютте зазначив, що Україна працювала надзвичайно наполегливо, аби початок переговорів про вступ до ЄС відбувся під час війни.

“Українці також воюють за європейців, і війна стосується європейських цінностей і колективної безпеки”, – наголосив він.

Очільник уряду Ірландії Лео Варадкар своєю чергою наголосив, що лідери ЄС неодмінно мають домовитися про ключові рішення щодо України, особливо фінансову підтримку, оскільки це буде чітким сигналом для Сполучених Штатів.

Лео Варадкар зазначив, що в ідеальному варіанті ЄС має ухвалити позитивне рішення і щодо багаторічної фінансової підтримки для України обсягом 50 млрд євро, і щодо початку переговорів про вступ, але рішення щодо фінансування є особливо критичним. 

“Не думаю, що можна допустити від нас сигнал для Америки, що вони мають підтримувати Україну, якщо ми, європейці, не будемо. Україна не втримається без підтримки Євросоюзу та США… Якби ця підтримка припинилася – тоді Путін би переміг, і я навіть не хочу уявляти наслідки для всіх нас”, – наголосив Лео Варадкар.

Він додав, що до реального вступу України у ЄС може минути ще багато років, але почати переговори варто у 2024 році, тому що це буде мати велике значення для морального духу українців.

Нагадаємо, що Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, голова Європейської ради Шарль Мішель, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зустрілися з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном перед самітом ЄС 14 грудня.

На пряме запитання, чи проти вступу України до ЄС, Орбан відповів “Ні”, додавши, що це питання “процедури”. На його думку, питання щодо початку переговорів щодо вступу України до ЄС необхідно відкласти до виборів до Європейського парламенту у червні 2024 року.

Як раніше повідомляв “Флот 2017”, комісія Європейського союзу отримала заклики не виконувати вимог, висунутих Віктором Орбаном. В Європарламенті вважають, що Угорщину потрібно позбавити права вето під час обговорень важливих рішень, оскільки прем’єр-міністр країни, друг російського диктатора путіна Віктор Орбан не може більше безкарно шантажувати інші країни Європейського Союзу.

Також повідомлялося, що Австрія проти прискореної процедури вступу України до Європейського союзу. Відень проти того, щоб Київ отримував привілеї, яких не мають інші країни на шляху до ЄС.

Новини

Винищення російської ППО у Криму: експерт пророкує прильоти не тільки ATACMS

Останнім часом Збройні сили України взялися за Крим. Майже щоночі на півострові гримлять вибухи,...

Карма спрацювала: у РФ раптові заморозки знищили сотні тисяч гектар посівів

В росії раптові заморозки знищили посіви на загальній площі у 830 тисяч гектар. Це...

У поліції Харківщини підтвердили розстріли цивільних росіянами у Вовчанську

Російські терористи дійсно вбивають цивільних у Вовчанську в Харківській області. Зокрема терористи вбили пострілом...

В Євросоюзі готові заморозити заявку Грузії на вступ до блоку через “російський закон”

Європейський Союз може заморозити заявку Грузії на вступ через ухвалення парламентом закону про так...

Більше новин