На головнуНовиниЗа кордономСанкції проти Росії: Рада ЄС дала добро на 14-й пакет - деталі

Санкції проти Росії: Рада ЄС дала добро на 14-й пакет – деталі

Крим окупований росією

Рада ЄС ухвалила черговий 14-й пакет антиросійських санкцій. Під обмеження потрапили понад сотні фізичних та юридичних осіб, які продовжують підтримувати війни проти України. українську війну. Санкційні заходи ускладнять рф обхід санкцій та роботу фінансової, транспортної та енергетичної сфер.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

“Наші санкції вже значно послабили російську економіку і не дозволили путіну реалізувати свої плани зі знищення України, хоча він все ще продовжує незаконну агресію, спрямовану проти цивільного населення та цивільної інфраструктури. 14-й пакет санкцій демонструє нашу єдність у підтримці України та прагненні обмежити злочинну діяльність Росії проти українців, включно зі спробами обійти заходи ЄС”, – зазначив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

До 14-го санкційного пакета включили 116 фізичних та юридичних осіб, які загрожують підриву територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України чи відповідальні за нього.

Енергетика: заборона перевалки СПГ та інвестицій

  • На своїй території ЄС заборонить послуги з перевантаження російського СПГ для перевалки до третіх країн. Це стосується як перевалки з судна на судно, так і з судна на берег, а також операцій з перевантаження. Вказано, що це не впливає на імпорт, а лише на реекспорт до третіх країн через територію ЄС.

“Європейська Комісія стежитиме за виконанням і розвитком цього рішення і може запропонувати пом’якшувальні заходи, якщо це буде необхідно”, – зазначили у Раді ЄС.

  • Євросоюз заборонить інвестиції, надання товарів, технологій та послуг для будівництва СПГ-проєктів, таких як «Арктик СПГ 2» і «Мурманськ СПГ». Обмеження на імпорт вводяться на російський СПГ через термінали ЄС, не підключені до газової системи.

Боротьба з обходом санкцій

  • Материнські компанії ЄС повинні будуть докласти максимум зусиль, аби їхні дочірні компанії в третіх країнах не брали участі в будь-якій діяльності, наслідком якої може стати обхід санкцій.
  • Боротьба з реекспортом товарів військового призначення, виявлених в Україні, або критично важливих для розвитку військових систем рф. Для цього у ЄС вирішили, що оператори з продажу таких товарів до третіх країн повинні будуть впровадити механізми належної обачності, здатні виявляти та оцінювати ризики реекспорту до росії, а також зменшувати їх.

“Крім того, оператори з ЄС, які передають промислове ноу-хау для виробництва товарів військового призначення комерційним партнерам з третіх країн, тепер повинні будуть включати в контракти положення, що гарантуватимуть його невикористання для товарів, призначених для росії”, – додали у Раді ЄС.

Фінанси

  • Заборона використання “Системи передачі фінансових повідомлень” (СПФС), спеціалізованої служби фінансових повідомлень, розробленої Центральним банком Росії.
  • Заборона на транзакції з цільовими кредитно-фінансовими установами та провайдерами криптоактивів, створеними за межами ЄС, якщо вони сприяють підтримці оборонно-промислову базу росії шляхом експорту, постачання, продажу, передачі або транспортування до країни-терористки товарів і технологій подвійного призначення, чутливих предметів, товарів для ведення бойових дій, вогнепальної зброї та боєприпасів.

Фінансування політичних партій та інших організацій

  • Заборона політичним партіям і фондам, неурядовим організаціям або постачальникам медіапослуга на території ЄС приймати фінансування від рф та її “маріонеток”.

“Відповідно до Хартії основних прав, узгоджені сьогодні заходи не перешкоджатимуть провайдерам медіапослуг та їхнім співробітникам здійснювати іншу діяльність в ЄС, наприклад, проводити дослідження та інтерв’ю”, – зазначили в Раді Євросоюзу.

Транспорт

  • Ухвалені обмеження щодо конкретних суден, які сприяють ведення росією війни проти України. Таким судам заборонили доступ до портів, а також на них поширюється заборона на доступ до послуг.

Судна можуть підпадати під ці санкції через:

— транспортування військової техніки;

— перевезення викраденого українського зерна;

— підтримку енергетичного сектору рф.

“Цей захід також спрямований проти танкерів зі складу “темного флоту” Путіна, які обходять заборони ЄС та Коаліції з обмеження цін, застосовуючи при цьому оманливі практики судноплавства з повним ігноруванням міжнародних стандартів. 27 суден були об’єктами сьогоднішніх санкцій на цій підставі”, – зазначили в Раді ЄС.

  • Також Євросоюз розширив заборону на польоти в країни блоку.

Зокрема, заборона на посадку, зліт або проліт над територією Євросоюзу тепер поширюватиметься на будь-яке повітряне судно, яке здійснює незапланований рейс. А також, якщо російська фізична або юридична особа, суб’єкт або орган може ефективно визначити місце або час його зльоту чи посадки, аби дістатися, наприклад, місця відпочинку чи ділової зустрічі. Крім того, оператори повинні надавати будь-яку інформацію, запитувану національними компетентними органами держав-членів про нерегулярні рейси. Це стосується й даних про власника повітряного судна і, можливо, пасажирів

  • Новий пакет розширює санкції на перевезення вантажів автомобільним транспортом територією Євросоюзу. Це також стосується й транзиту.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

До списку додали 61 організацію. Для цих застосовуватимуть більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах. При цьому їх залучали до обходу торговельних обмежень та закупівлі чутливих товарів.

Також у ЄС розширили список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектору оборони та безпеки РФ. Зокрема, до нього додали певні верстати й деякі “всюдиходи”.

Обмежується також експорт товарів, які сприяють посиленню російського промислового потенціалу. Передбачені додаткові обмеження на імпорт гелію з росії, який є джерелом значних доходів для путінського режиму.

Захист операторів з Євросоюзу

Нові обмеження передбачають заходи, які дозволять операторам з ЄС вимагати відшкодування збитків, завданих російськими компаніями внаслідок запровадження санкцій та експропріації. Новий пакет також має інструмент для складання списку компаній, на які поширюється заборона на транзакції за втручання в арбітражну та судову компетенцію.

Інші заходи

Євросоюз вводить обмеження на приймання заявок про реєстрацію у країнах блоку певних прав інтелектуальної власності від російських громадян і компаній. Таке обмеження запровадили, аби компенсувати дії російського уряду і судів, які нелегітимно позбавляють власників прав інтелектуальної власності з ЄС їх захисту в росії.

Також передбачена заборона купувати, імпортувати, передавати або експортувати українські культурні цінності та інші товари, що мають археологічне, історичне, культурне, рідкісне наукове або релігійне значення, якщо існують обґрунтовані підстави підозрювати, що ці товари були незаконно вивезені з України.

Нагадаємо, Європейський Союз не зміг узгодити 14-й пакет санкцій щодо росії через те, що Німеччину не влаштував пункт про відповідальність європейських компаній за порушення санкційних заходів.

Раніше “Флот 2017” писав, що США впровадили нові серйозні санкції проти рф.Під нові санкції США потрапили, зокрема, Московська біржа та російський національний кліринговий центр (НЦК). Це означає ізоляцію від доларової системи. Із 13 червня припинилися торги доларом, євро і гонконгським доларом. Які наслідки матимуть санкції проти Московської біржі.

Новини

Шпигував за Силами оборони на Донеччині: затримано агента російського спецназу

Контррозвідники Служби безпеки затримали в Донецькій області російського агента, який розвідував місця базування особового...

В Україні відзначають День Конституції: про головний обов’язок громадян нагадали Зеленський та Сирський

Сьогодні, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції. Вже третій рік Україна святкує його...

Фінансова підтримка: коли МВФ ухвалить транш для України

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 28...

Залізний Вовчанськ: Москва могла втратити елітну бригаду десантників в місті

Росія ймовірно мала намір захопити широку та глибоку смугу території у Харківській області, щоб...

Більше новин