На головнуНовиниПолітикаСкільки років знадобиться Україні, щоб вступити до ЄС

Скільки років знадобиться Україні, щоб вступити до ЄС

Крим окупований росією

На заході, присвяченому боротьбі з корупцією в Україні та її прогресу на шляху до членства в ЄС, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зробила вагомі заяви, які окреслили вектор руху нашої країни в найближчі роки.

Стефанішина підтвердила, що Україна взяла курс на виконання визначеної “домашньої роботи” протягом наступних двох років, необхідної для вступу до Європейського Союзу. Проте, вона наголосила, що це лише початок довгого шляху реформ, які потрібні країні, щоб повноцінно інтегруватися в європейську спільноту.

“Я підтверджую свої слова: необхідно два роки, щоб виконати домашню роботу. Але реформи не закінчуються зі вступом. Це лише початок”, — сказала вона, підкреслюючи, що робота, яка була зроблена до цього моменту, є лише вершиною айсберга.

Так, Україна активно працює над тим, щоб відповідати всім критеріям вступу, зокрема, у сфері боротьби з корупцією, впровадженні демократичних стандартів та забезпеченні прав людини.

Відповідно до слів Стефанішиної, попри отримання рішення про початок переговорів, “нам треба виконати у сто разів більше роботи”. Процес інтеграції в ЄС — це не лише технічне виконання вимог, але й глибинна трансформація країни, що охоплює всі сфери життя. Вона вимагає від кожного готовності до змін, гнучкості та відповідальності. Водночас важливу роль відіграють Європейський Союз та його країни-члени, від яких залежатиме не лише прийняття України до своїх рядів, але й подальша підтримка на шляху реформ.

Саме тому Стефанішина наголошує на важливості єдності та співпраці з європейськими партнерами.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що уряд України виконав усі вимоги Європейської Комісії для початку переговорів щодо членства нашої країни до ЄС. Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

17 січня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про початок скринінгу законодавства України. Також вона анонсувала формування переговорної рамки про членство України в ЄС.

Новини

Зеленський: усі рішення союзників щодо надання допомоги запізнюються на рік

Західні партнери України надто довго приймають рішення про надання військової допомоги України. Це схоже...

Іспанія анонсувала передачу Україні допомоги: там будуть танки Leopard 2

Уряд Іспанії анонсував новий пакет військової допомоги Україні. Серед іншого, там будуть основні бойові...

21 травня в Україні знову будуть вимикати світло: що відомо

21 травня з 00:00 в усіх областях України будуть діяти графіки погодинних відключень електроенергії....

В “Резерв+” будуть надсилати направлення на проходження ВЛК

Через мобільний застосунок "Резерв+" можна буде отримати направлення на проходження військовозобов'язаним військово-лікарської комісії (ВЛК). Про...

Більше новин