На головнуНовиниЕкономіка"Тіньовий флот" Росії виходить з-під контролю: ЗМІ пояснили небезпеку

“Тіньовий флот” Росії виходить з-під контролю: ЗМІ пояснили небезпеку

Крим окупований росією

Російський терористичний режим після рішення цивілізованих країн встановити граничну ціну на російську нафту, збільшив кількість свого так званого “тіньового флоту”. Старі танкери без реєстрації та страховки перевозять російську нафту у величезних кількостях поплічникам російських терористів – Китаю, Ірану, Індії та іншим.

Про це пише британське видання The Telegraph.

Російські судна “тіньового флоту” старі, майже не обслуговуються, у більшості своїй не мають реєстрації, страховки та плавають без транспондерів. Це значно збільшує ймовірність аварій. Звичайні судноплавні компанії, які дотримуються санкцій, розлючені російськими “тіньовими танкерами”.

“Основна проблема полягає в тому, що обмеження ціни впроваджується в заплутаний, непослідовний і надмірно бюрократичний спосіб. Також досить легко підробити документацію про відповідність. Обмеження ціни поширюється лише на країни, які мають великі відносини з G7 – якщо ви перебуваєте за межами цієї сфери, ви можете робити, що хочете. Кінцевий результат полягає в тому, що все більше і більше кораблів переходять до тіньового флоту, де вони вільні від обмеження цін, пов’язаної з ними бюрократії та вимоги бути зареєстрованими чи застрахованими. За останніми підрахунками, близько 800 танкерів зробили цей крок, тобто 20 відсотків від загальної кількості близько 4000 у всьому світі” – зазначає видання.

Терористи намагаються реєструвати свої танкери не там, де зазвичай реєструють їх адекватні судноплавні компанії. Вони реєструють їх у таких державах, як Гвінея-Бісау, Габон і навіть Есватіні, що не має виходу до моря. З іншого боку створюється велика кількість страхових компаній, більшість з яких знаходиться в Індії. Вони страхують російські танкери, порушуючи санкції. Така ситуація показує, що рішення про граничні ціни стає неробочим.

Видання зазначає, що виправити ситуацію буде непросто. Час дипломатичних зусиль скінчився: потрібна присутність військово-морського флоту, який зможе затримувати російські танкери. Це буде проблематично, оскільки деякі держави прикладають багато часу і зусиль на захист і збереження свободи судноплавства. Проте це єдиний спосіб зупинити діяльність так званих “страховиків” – індійських поплічників терористів та їхніх “колег” з Африки, які “реєструють” судна.

Міжнародне морське право дозволяє захоплювати цивільні судна під іноземним прапором, якщо вони підозрюються у піратстві, работоргівлі та незаконних діях. Для захоплення російських танкерів потрібна резолюція Ради Безпеки ООН, але її ухвалення неможливе доти, доки Росія і Китай є постійними членами Радбезу. Втім, західні країни можуть зробити потрібні дії, не звертаючись до ООН.

“Якщо наші вороги можуть блокувати нашу торгівлю та порушувати свободу судноплавства, можливо, їм пора дізнатися, що ми також можемо робити такі речі – без резолюції Ради Безпеки ООН, так само як у них немає РБ ООН, щоб дозволити їхні дії. На цю мить порушення є виключно односторонніми”, – резюмує видання.

Як вже писав “Флот 2017”, російський терористичний режим повідомив про різке збільшення доходів від продажу нафти у першому кварталі 2024 року.

Індія, схоже за все, втратила страх перед санкціями та відновила придбання російської нафти. Три танкери, завантажені нафтою “Сокіл”, були помічені на якорі біля індійських портів. Це означає, що Індія зробила вибір на користь придбання нафти з рф.

Російські терористи у квітні 2024 року майже подвоїли доходи від продажу нафти та газу у річному обчисленні. Вони досягли 14 млрд доларів США, що перевищує ймовірне зростання доходів рф, яке могло скласти до 30%.

Новини

Росія вдарила по “Епіцентру” у Харкові: є жертви та постраждалі

У Харкові близько 16:00 пролунали вибухи. Попередньо, росіяни завдали удару по спальному району міста. Про...

Саміт миру у Швейцарії: Зеленський назвав три пункти порядку денного

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на червневий мирний саміт у Швейцарії буде винесено...

ЗСУ прибрали “стратегічні очі” РФ: яке значення та сенс удару по “Воронеж-ДМ”

Після того, як українські БПЛА пошкодили загоризонтну РЛС "Воронеж-ДМ", яка знаходиться біля Армавіра в Краснодарському...

ЗСУ знищили ще один російський СУ-25: що відомо

Українські захисники 25 травня знищили восьмий російський літак за 20 днів. Бійці 110-ї окремої механізованої...

Більше новин