На головнуНовиниЗа кордономВ НАТО відреагували на наміри рф "віджати" частину Балтійського моря

В НАТО відреагували на наміри рф “віджати” частину Балтійського моря

Крим окупований росією

В НАТО засудили намір російського терористичного режиму в односторонньому порядку пересунути морські кордони між рф, Фінляндією та Литвою у Балтійському морі. Проте деякі члени Альянсу незадоволені та вимагають “жорсткої відповіді”.

Про це пише Financial Times.

“Проводиться ще одна російська гібридна операція, яка цього разу намагається посіяти страх, невпевненість і сумніви щодо своїх намірів у Балтійському морі. Це очевидна ескалація проти НАТО і ЄС, і на неї необхідно відповісти відповідною жорсткою відповіддю”, – заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

В росії тим часом заявляють, що план нібито не містить жодних політичних моментів. Проте аналітики зазначають, що російський проєкт – явна спроба натиснути на членів НАТО, оскільки країни Альянсу вже попередили про зростання гібридних атак з боку рф. Їм стало особливо багато останніми місяцями, включно з кібератаками, вимушеною міграцією і диверсіями.

У Фінляндії тим часом відреагували більш стримано. Президент Фінляндії Александр Стубб сказав, що країна не контактувала з рф з цього питання. А міністр закордонних справ Еліна Валтонен додала, що росія знову намагається посіяти розбрат та плутанину.

“Сіяти плутанину – це частина гібридного впливу. Фінляндія не буде збентежена”, – додала вона.

Раніше “Флот 2017” писав, що російський терористичний режим вирішив в односторонньому порядку змінити морські кордони країни з Литвою та Фінляндією в Балтійському морі. Таким чином, росія планує привласнити частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ та Зеленоградськ у Калінінградській області.

Проте після резонансу з сайту так званого уряду росії 22 травня зник проєкт закону від російського Міністерства оборони, у якому передбачалася одностороння зміна кордонів з Фінляндією та Литвою у Балтійському морі.

Новини

Відключення світла 24 червня: як будуть застосовуватися графіки

24 червня в Україні протягом усієї доби будуть застосовуватися графіки погодинних відключень електроенергії. З...

Годяться тільки для пропаганди: в ЗМІ проаналізували використання росіянами ФАБ-3000

Російські терористи нещодавно заявили, що нібито почали використовувати плануючі бомби на базі ФАБ-3000. Проте...

Царство “Нептуна”: Україна бомбить Росію власними ракетами

Протягом тижня, що минає, Сили оборони завдали удару по нафтовому терміналу ТОВ “Югнефтехимтранзит” у...

Росіянам готуватися: Україна готує величезні “рої” безпілотників для ударів по терористам – ЗМІ

Українські розробники майже завершили розробку безпілотників, які вміють діяти "роєм", як єдина команда. Дрони...

Більше новин