На головнуНовиниПодіїВійна в Україні змінює ринок артилерії в усьому світі

Війна в Україні змінює ринок артилерії в усьому світі

Крим окупований росією

Колісні знаряддя виявилися настільки ефективними на українському полі бою, що західні армії по-новому поглянули на цю концепцію.

Про це пише Defense News. Безпілотні літальні апарати та швидкий контрбатарейний вогонь стали причиною, через яку артилерія має бути більш мобільною, щоб вціліти.

17 червня в Парижі стартує збройова виставка. І оскільки війна в Україні поставила в центр уваги далекобійні знаряддя, “зіркою” заходу може стати встановлена на вантажівці KNDS France гаубиця Caesar, прогнозує французький генерал у відставці Шарль Бодуен.

“Зухвалість колісної гармати полягає в максимальній ефективності. Ви нічим не жертвуєте в плані вогневої потужності, скорострільності, точності та дальності стрільби, і водночас у вас є вантажівка, броньована, але маневрена і дуже скритна”, – пояснив він.

І цей тренд “вловила” не лише Франція. За останній рік щонайменше дев’ять інших країн, включно з Великою Британією та Німеччиною, вирішили інвестувати в самохідні колісні гаубиці. Аналітики кажуть, що український досвід стимулює інтерес військових планувальників.

“Україна, безумовно, формує дискусію про буксирувані та колісні гаубиці”, – сказав консультант з оборонної промисловості та відставний офіцер армії США Пол Деніелс.

В ізраїльській компанії Elbit Systems, що виробляє гаубиці Atmos, зазначили, що війна в Україні виявила “критичну потребу” в мобільності. Такі системи, як Caesar і Atmos, можуть виїхати на позицію, зробити кілька пострілів і втекти за лічені хвилини – тактика, відома військовою мовою як “вистрілив і втік”.

За словами представників Elbit, термінова потреба в артилерійських системах у світлі війни в Україні змусила замовників віддати перевагу Atmos перед іншими системами озброєння. Водночас KNDS заявила, що наразі пропонується дедалі більше колісних систем і на них дедалі більше потенційних покупців.

Інтерес до колісних самохідних артилерійських установок викликаний бажанням отримати “набагато вищий ступінь мобільності та живучості”, ніж у буксируваних знарядь.

“До конфлікту в Україні багато артилеристів по всьому світу вважали, що для війни високої інтенсивності єдиною серйозною зброєю буде гусенична бронетехніка. Війна в Україні показала, що, навпаки, Caesar не тільки чудово підходить для ведення високоінтенсивних бойових дій, а й перевершує інші типи зброї”, – сказав представник KNDS.

За даними виробника, до березня в Україні було знищено близько 10% Caesar, тоді як втрати гусеничних бронебійних знарядь 52-го калібру становлять майже третину від загальної кількості.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, чим 155-мм артилерія є важливою для ЗСУ. Також ми писали, що рф виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України.

Новини

Дрони атакували Росію та окупований Крим: де чули вибухи

У ніч на 21 червня відразу кілька районів Краснодарського краю РФ атакували дронами. На...

Повернення з ТОТ: ще десять дітей вже у безпеці вдома

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про повернення десятьох українських дітей,...

Чотирнадцятий пакет санкцій проти РФ: Боррель розповів, що там буде

Новий, вже чотирнадцятий пакет санкцій проти Росії буде охоплювати низку важливих для російського режиму...

Південна Корея може передати Україні системи ППО – ЗМІ

Південна Корея у відповідь на підписання військового пакту між російським та північнокорейським терористичними режимами...

Більше новин