На головнуНовиниЕкономікаВійськові витрати: оборона України потребує додаткових $5 млрд - дані Мінфіну

Військові витрати: оборона України потребує додаткових $5 млрд – дані Мінфіну

Крим окупований росією

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що наразі є невирішеним питання щодо видатків військового характеру, додаткову потребу в яких оцінюють у $5 млрд. Тому без збільшення внутрішніх доходів, зокрема фіскальних, не обійтися. А перспективним зовнішнім джерелом можуть стати кошти від заморожених російських активів.

Про це повідомляє “Громадське радіо”.

За словами Марченко, видатки соціально-гуманітарного спрямування України у 2024 році в теорії покрило виділення бюджетної допомоги США. То питання видатків військового характеру, які Україна покриває самотужки, невирішене. Існує додаткова потреба у $5 млрд.

“Наразі, я думаю, що можна говорити про цифру приблизно $5 млрд. Ми думаємо, як його (дефіцит – “Флот 2017″) перекриватимемо вже найближчим часом”, – сказав він.

Міністр уточнив, що бюджет зазнав додаткових видатків військового характеру через те, що за останні пів року Україна мінімально отримувала допомогу від партнерів на ці цілі.

Марченко підкреслив, що видатки саме військового характеру Україна має перекривати за рахунок власних ресурсів, оскільки міжнародна бюджетна підтримка на ці цілі не йде.

На його думку, перспективним зовнішнім джерелом є кошти від заморожених російських активів. Але без збільшення внутрішніх доходів, зокрема фіскальних, не обійтися.

Голова Мінфіну не зазначив, які податки і наскільки будуть підвищені, за винятком уже поданого до Верховної Ради законопроєкту про підвищення акцизів на пальне та іншу підакцизну продукцію.

Він зазначив, що ці питання обговорюватимуть на переговорах із МВФ, що розпочинаються цього тижня, у межах четвертого перегляду програми.

Як вже писав “Флот 2017”, Україна з бюджету оборони на 2024 рік спрямує $6 млрд на закупівлю озброєнь, у тому числі у вітчизняних виробників.

Також повідомлялося, що в Міноборони України пояснили щодо видів додаткової винагороди для військовослужбовців, які воюють проти російських окупаційних військ.

Новини

Відключення світла 24 червня: як будуть застосовуватися графіки

24 червня в Україні протягом усієї доби будуть застосовуватися графіки погодинних відключень електроенергії. З...

Годяться тільки для пропаганди: в ЗМІ проаналізували використання росіянами ФАБ-3000

Російські терористи нещодавно заявили, що нібито почали використовувати плануючі бомби на базі ФАБ-3000. Проте...

Царство “Нептуна”: Україна бомбить Росію власними ракетами

Протягом тижня, що минає, Сили оборони завдали удару по нафтовому терміналу ТОВ “Югнефтехимтранзит” у...

Росіянам готуватися: Україна готує величезні “рої” безпілотників для ударів по терористам – ЗМІ

Українські розробники майже завершили розробку безпілотників, які вміють діяти "роєм", як єдина команда. Дрони...

Більше новин