На головнуІнтервʼюВступ до НАТО, різні погляди на перемогу України, втрати ЗСУ: Зеленський дав...

Вступ до НАТО, різні погляди на перемогу України, втрати ЗСУ: Зеленський дав розлоге інтерв’ю

Крим окупований росією

Президент України в інтерв’ю Труді Рубін з The Philadelphia Inquirer відповів на питання широкого спектра. Він розказав про бачення Заходом перемоги України та вступу до НАТО, виробництво озброєння та підходи для зміцнення ППО, загравання росії з КНДР та провал російського наступу на Харків, про рівень бойових втрат з обох сторін.

України із Заходом мають різне розуміння перемоги

“Я думаю, що для Америки і для Європи, для багатьох країн, які вкладаються в захист, для них важливо, щоб Україна перемогла. Просто у нас може бути різне ставлення до слова перемога”, – сказав президент.

“Бо для нас остаточна перемога … для нас для всіх перемога – це момент сатисфакції. Розумієте? Це різні речі. Якщо для Заходу головна перемога не дати окупувати Україну, але водночас всі бояться, що росія розвалиться. Я ці меседжі чую. Всі бояться, що буде з росією без путіна, всі бояться, чи може вона залишитися такою, як є, а не стати ще гіршою. Я не підтримую такі меседжі. Тому я й сказав, у нас різне розуміння перемоги. Я вдячний, що ви не дали нас окупувати, але сатисфакція важлива. Тому ми хочемо, щоб була реальна перемога”,- розповів Зеленський.

Президент зауважив що розмови про “кордони 91-го року” – це не просто перемога для України. Це спосіб поставити агресора на місце та історична перемога всього світу, щоб не було можливості повернення агресії.

Путін шукає підтримки в КНДР

Політична ізоляція та брак боєприпасів змусили російського диктатора Володимира Путіна шукати підтримку в іншого диктатора – Кім Чен Ина.

“Саміт миру змусив путіна шукати союзників. І ось вони союзники. Ось ми бачимо терористичну Північну Корею. Що його змусило? Безумовно, політична ізоляція, а друге — у нього не вистачає артилерії. Все дуже примітивно. У Північної Кореї мільйони артилерійських снарядів, а Путіну потрібна ця артилерія. Він ризикує відносинами з Китаєм, бо у нього просто брак снарядів”, – розповів Зеленський.

За його словами, такі дії путіна є хорошим сигналом для українських військових і свідчать про те, що у росії не все так добре на полі бою.

Росія провалила наступ на Харків, що вона планує

Росія провалила наступ на Харків, який розпочала 10 травня. Окупанти можуть вигадати щось ще, щоб мати інформаційний виграш.

“Я думаю, вони хотіли максимально все окупувати на Харківському напрямку, включно з Харковом. У них провалився цей наступ. Так, початок був у них успішний, а потім вони втратили багато людей та техніки. Зараз вони будуть терміново думати, що можна ще зробити, щоб політично мати якийсь інформаційний виграш”, – заявив президент.

За його словами, росії “важливо максимально відторгувати щодо цієї війни, забрати собі максимально”, а це “можна робити тільки на успішній хвилі”. З цією метою “треба окупація чогось, щоб потім сказати — ми готові”.

Україна збільшила виробництво та дальність дронів

Україна, як зазначив Зеленський, зараз має високотехнологічні дрони і змогла збільшити їх виробництво. Окрім того, їх далекобійність на сьогодні сягає понад 200 кілометрів.

“Тобто є сьогодні 1200, є понад 1300 кілометрів. Але ми повинні зрозуміти, що це дрон. І його потужність набагато менша, ніж ракети. У росіян теж є “Шахеди”, і ми навчилися їх збивати й більшість збиваємо. І не витрачаємо сьогодні вже ракети проти дронів. Ми навчились як з цим боротися. Так само і росіяни. Вони сьогодні страждають від наших дронових атак, але все одно вчаться”, – сказав Зеленський.

Він також зауважив, що неможливо порівняти потужність удару дроном з потужністю ударом ракети. Так сам, як неможливо порівняти їх швидкість.

Що потрібно Україні для захисту від КАБів

Для боротьби з російськими керованими авіабомбами потрібно знищувати ворожі літаки, вважає Зеленський.

На думку глави держави, потрібно шукати рішення, щоб атакувати російські аеродроми, де знаходяться російські літаки, які скидають КАБи.

“Тому Patriot не може боротися з КАБами, які будь-яка система ППО. У будь-якому випадку на короткій дистанції ви будете перемагати, але в довгу – вони вас переграють. Треба шукати далекобійне рішення проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, які Росія застосовує для атак КАБами”, – підкреслив він.

Зеленський наголосив, що мова йде не лише про територію Росії, але про Крим. Ця відстань більша, ніж 300 кілометрів. Тому, як зазначив президент, ракетні системи HIMARS не допоможуть у боротьбі з КАБами чи російською авіацією.

“Тобто рішення Байдена дати нам можливість бити по їх скупченню техніки — позитивне, але не розв’язує проблеми знищення наших міст та сіл. Воно вирішує тактичні моменти. Стратегічно — це стратегічна зброя. ATACMS, які можуть бити на 300 кілометрів, напевно, нам би допомогли сьогодні. Я підкреслюю, сьогодні. Є аеродроми, де вони використовують КАБи, і поки їх КАБи не летять на велику дистанцію, то ми можемо бити по цих аеродромах. Але вже є аеродроми на більшій відстані. Сьогодні потрібно дозволити нам застосовувати ATACMS вглиб російської федерації”, – зазначив Зеленський.

Співвідношення втрат сьогодні – 1 українець до 6 росіян

“У нас сьогодні гинуть 1 українець до 6 росіян. У нас була статистика десь в 4 рази, а зараз на Харківському напрямку, Покровському напрямку, зараз цифри 1 до 6”, – заявив глава держави.

Зеленський наголосив, що сучасна війна — технологічна. Тому на фронті перемагає той, хто більш технологічний.

“Я не кажу, що ми будемо воювати до кінця і нам вистачить людей. Ні, я хочу сказати, що всі ці балачки про велику кількість людей, про мільйони людей, так, вони мають рацію, але інша війна. Війна технологічна. Хто більш технологічний, той може перемагати”, – додав президент.

США не бачать Україну в НАТО сьогодні

США не підтримують надання Україні запрошення в НАТО сьогодні, щоб не дратувати російського диктатора Володимира Путіна. Членство України в Альянсі сьогодні не підтримують ані чинний президент Джо Байден, ані кандидат в президенти США Дональд Трамп.

“Ми розуміємо, що Білий дім не готовий дати нам запрошення. Вони говорять про це відкрито. Про це говорить президент Байден. А Трамп говорить, що якби не НАТО, то і війна могла б не початися. Ми з вами чуємо обидві думки двох партій. І це говорить про те, що всі не бачать сьогодні Україну в НАТО. На жаль”, – сказав він.

На його думку, така обережна політика схожа на “кроки сапера на мінному полі”, а не на політику світових лідерів.

“Розуміючи це все, якщо для нас сьогодні немає запрошення, то ми хочемо конкретики. Якщо Америка боїться дратувати Путіна, а саме через це нас туди не запрошують, то ми просимо США дати нам максимально все те, що може нас захистити. Ми просимо Patriot, достатню кількість F-16, достатню кількість зброї, щоб захистити себе”, – заявив Президент України.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, Президент України Володимир Зеленський заявив, що план закінчення війни буде готовий у цьому році. Після Глобального саміту миру Україна працює над трьома детальними планами.

Також повідомлялося, що влада Північної Кореї зробила заяву, в якій закликала сформувати по всій Азії антизахідний союз, щоб запобігти “актам, які порушують мир і стабільність на Корейському півострові та в іншому світі”. Пхеньян офіційно озвучив свою позицію: захищати суверенітет та інтереси безпеки країни та мир у регіоні за допомогою наступальних дій. Погрози спрямовані на адресу США, Японії та Південної Кореї, які розпочали 27 червня триденні навчання Freedom Edge, на тлі стурбованості щодо співпраці між росією та КНДР.

Новини

У США відреагували на візит Орбана до Києва: що сказали у Вашингтоні

Посол США в Угорщині Девід Прессман назвав візит угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана до Києва...

Удар по аеродрому у Миргороді: Ігнат розповів про наслідки атаки РФ

1 липня в бік міста Миргород Полтавської області летіла швидкісна ціль. Згодом у росії...

“Прильот” в Балаклаві: є підтвердження влучання у військовий об’єкт окупантів

Моніторингова група "Кримського вітру" отримала фотодокази влучання у військову частину біля села Флотське у...

Як згенерувати військовий квиток у “Резерв+”: інструкція від Міноборони

Військово-обліковий документ можна за кілька кліків згенерувати у застосунку "Резерв+". Міністерство оборони України оприлюднило...

Більше новин