На головнуНовиниСуспільствоЗа слова потрібно відповідати: щодо Ірини Фаріон відкрито кримінальне впровадження

За слова потрібно відповідати: щодо Ірини Фаріон відкрито кримінальне впровадження

Крим окупований росією

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за декількома статтями щодо народної депутатки Ірини Фаріон. Її висловлювання в адрес російськомовних військовослужбовців ЗСУ і публікації пройдуть експертизи.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, в одному зі своїх інтерв’ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями.

Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон.

Також Фаріон у своїх соцмережах опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. В повідомлені були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані юнака. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Кримінальне провадження відкрито за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканності приватного життя).

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на поширення Іриною Фаріон персональних даних студента з окупованого Криму зверненням до СБУ. Він вважає, що своїми діями колишня нардепка створила загрозу безпеці кримчанина.

Як уже повідомляв “Флот 2017“, у тимчасово окупованому Криму за останні 9,5 років зареєстровано понад 5 000 порушень прав людини. Переважно вони стосувалися кримських татар.

Також повідомлялося, що з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну окупанти звинуватили 472 мешканців тимчасово окупованого Криму за статтею про “дискредитацію армії росії”.

Новини

У G7 підтримають пропозицію ЄС про передачу Україні доходів від активів РФ

Країни "Великої сімки" вже наступного тижня підтримають ініціативу Євросоюзу про конфіскацію доходів від російських...

Чому ЗСУ не можуть зупинити російські обстріли Харкова: аналіз ISW

Українські військові здатні зменшити кількість обстрілів Харкова авіацією окупаційної армії, але для цього їм потрібен дозвіл...

Військова допомога від США: у Держдепі повідомили, на що підуть $2 млрд

15 березня держсекретар Ентоні Блінкен анонсував додатковий пакет військової допомоги Україні на суму 2 мільярди доларів. У...

Прогриміли три вибухи, піднявся дим: дрони атакували НПЗ у Туапсе

У російському Туапсе (Краснодарський край) вранці 17 травня пролунали вибухи, після яких дим здійнявся над...

Більше новин