На головнуАналітикаЗалужний: війна переходить у позиційну і це погано для України

Залужний: війна переходить у позиційну і це погано для України

Крим окупований росією

Зараз війна в Україні переходить у так званий позиційний етап. І це дуже погано для України, тому що дає шанс російським терористам відновитися та стати сильнішими. В таких умовах потрібен новий підхід, щоб перемогти росіян.

Про це написав головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у своїй статті для видання The Economist.

Головні тезиси статті Залужного:

  • Російські терористи зберігають перевагу по повітрі навіть попри великі втрати. Рф продовжує створювати нові авіапідрозділи та будувати для них літаки та гвинтокрили. Тому Україні потрібна нормальна та сучасна авіація.
  • Російські системи РЕБ значно кращі за українські. Переважна більшість РЕБ-систем України на 24 лютого 2022 року була радянська. А росія за останні 10 років створила 60 нових систем. Росіянам вдалося значно знизити ефективність західної зброї з GPS-наведенням.
  • Україна потрібно більше БПЛА-камікадзе, щоб в умовах нестачі артилерії вести вдалу та ефективну контрбатарейну боротьбу с росіянами.
  • Союзники фактично провалили постачання для потреб розмінування. Західних постачань було замало для розмінування мінних загороджень, які подекуди простягалися на 20 кілометрів. До того ж терористи мали змогу мінувати вже заміновані ділянки дистанційно.
  • Україні потрібно більше резервів. Можливости ЗСУ тренувати війська на власній території обмежені через російський ракетний тероризм. А законодавство має прогалини, через які українці можуть ухилятися від мобілізації. Тому Україна вживе низку заходів для збільшення резервів.
  • Буде запроваджено єдиний реєстр військовозобов’язаних та розширено категорію громадян, які можуть бути призвані на навчальні збори або під час мобілізації.
  • Запровадять також «бойове стажування», яке передбачає направлення нещодавно мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їхньої підготовки.
  • Головний тезис: недооцінювати росію не можна. Терористи зазнали дуже великих втрат. Але рф все ще зберігає перевагу в озброєнні та живій силі. Нарощування виробничих потужностей союзників України не встигає за викликами з боку терористів – НАТО потрібен ще рік, або два.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Зеленський підписав закон про 300 мільярдів для армії.

Планується, що до кінця 2023 року Україна вийде на темпи виробництва у десятки тисяч безпілотників усіх типів на місяць. БПЛА дуже потрібні на фронті.

В Україні з 2022 року виробництво снарядів виросло у багато разів. Проте навіть через значне зростання виробництва Київ, як і раніше, покладається на постачання від партнерів, оскільки війна зжирає величезну кількість боєприпасів.

Україна та США домовились про спільне виробництво систем протиповітряної оборони (ППО) на українській території. Також планується виробляти снаряди.

Новини

Пастка для окупантів: десятки загарбників заблоковані на заводі у Вовчанську

Речник Оперативно-тактичного угруповання військ "Харків" Юрій Повх заявив, що російські окупанти залишаються заблокованими на...

Обрано нового керівника НАТО: хто очолив блок

У середу, 26 червня, новим генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору обрано прем'єра Нідерландів Марка...

Представлення нового командувача Об’єднаних сил: Зеленський відвідав Донеччину

Сьогодні, 26 червня, Президент України Володимир Зеленський з робочим візитом знаходиться у Донецькій області....

Військовий резерв: Кабмін затвердив структуру людських ресурсів – що це означає

Кабмін України постановою від 18 червня 2024 р. №741 затвердив структуру військового резерву людських...

Більше новин