На головнуНовиниЗа кордономЗаманюють рублем: в Росії у 15 разів підняли виплати за відправку на...

Заманюють рублем: в Росії у 15 разів підняли виплати за відправку на війну

Крим окупований росією

Російські регіони з моменту вторгнення окупаційних військ в Україну 2022 року вже 80 разів підвищували виплати за підписання контракту з міноборони рф. В деяких регіонах одноразова сума виплат перевищує мільйон рублів, проте охочих йти воювати все менше.

Про це пише The Moscow Times.

Зазначається, що серед лідерів серед російських регіонів із виплат стала Карачаєво-Черкесія. У червні там платити 1,3 млн рублів за укладення контракту на війну. А з урахуванням федеральної винагороди загальна сума виплати в регіоні досягла 1,5 млн рублів.

На другому місці Адигея з практично аналогічною сумою.

Трійку лідерів замикає Краснодарський край. Одноразовий бонус за укладання контракту становить 1 млн рублів, а 250 тис. рублів додає міська влада Краснодара.

З початку війни вже 51 регіон запровадив виплати та підвищив їх мінімум один раз, а середній розмір винагород виріс за два роки у 15 разів.

З початком року у восьми регіонах, що входили до десятки за найбільшими виплатами за підписання контракту, бюджети були дефіцитними, а сукупний мінус дорівнював 303,5 млрд рублів. Після перегляду бюджетів регіонів дефіцит передбачений у всіх десяти, а загальна нестача грошей досягла 407,9 млрд рублів.

Військовий експерт Павло Лузін вважає, що федеральні дотації дозволяють регіональній владі проводити безвідповідальну фінансову політику, а збільшення виплат свідчить про брак бажаючих вирушати на фронт.

“Є очевидна нестача охочих підписувати контракти в тих кількостях, які потрібні військовим за нинішнього рівня втрат російської армії та інтенсивності бойових дій. Поки що складно оцінити, чи працюють ці виплати”, — додав він.

Влада, за його слова, використовує виплати, обман чи примус для збільшення числа контрактників.

“Працюють усі три методи. Якщо купівля крові просяде, то постараються розширити обман і примус”, — пояснив експерт.

Видання звертає увагу, що більшість регіонів із великими виплатами — є одними з найзакредитованіших у росії.

На початку квітня розвідка Міноборони Великобританії повідомляла, що в 2024 році влада росії збирається залучити на службу за контрактом близько 400 тисяч осіб, щоб компенсувати значні втрати в Україні. Крім того, кремль намагається реалізувати план щодо збільшення чисельності збройних сил до 1,32 млн цього року та 1,5 млн у 2025 році.

Якусь кількість контрактників Міноборони розраховує набрати серед солдатів термінової служби. Черговий весняний призов розпочався 1 квітня. На солдатів термінової служби часто чиниться тиск, щоб вони уклали контракт і їх можна було відправити до України. Таким чином формально дотримується вимога російського диктатора не надсилати призовників на війну. Хоча, підписати контракт строковик може вже через місяць після служби в армії.

Російська влада не хоче, щоб строковики фігурували в інформаційному полі в контексті війни з Україною, оскільки це може викликати негатив у суспільстві, а “втрати серед “добровольців” сприймаються більш терпимо”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017″ писав, що російська влада тепер не видає навчальні візи іноземним студентам. Натомість кремль вербує їх до участі у війни проти України та змушує підписувати контракти із міністерством оборони рф.

Також повідомлялося, що російська федерація буде змушена оголосити чергову хвилю мобілізації до кінця 2024 роки попри те, що нині її численність більша за українську.

Новини

Росіяни вперше вдарили по Харкову бомбою ФАБ-500

Російські терористи вперше завдали по Харкову удару радянською авіаційною бомбою ФАБ-500, яка була споряджена...

НАБУ проводить обшуки у радника міністра оборони України: що відомо

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у колишнього заступника глави Офісу президента Кирила Тимошенка, який зараз...

Українські підрозділи вибили росіян з “Каналу” у Часовому Ярі – ЗСУ

Українські війська вибили російських терористів з російських окупантів з мікрорайону "Канал" у місті Часів Яр,...

Слідом за “нафтовим”: росіяни створили “тіньовий флот” для перевезень газу

Російський терористичний режим створив великий тіньовий флот з танкерів, щоб обходити санкції та перевозити...

Більше новин