На головнуНовиниПодіїЗамість повістки СМС-повідомлення: Лукашенко оновив закон про військовий обов'язок

Замість повістки СМС-повідомлення: Лукашенко оновив закон про військовий обов’язок

Крим окупований росією

Самопроголошений президент білорусії Олександр Лукашенко підписав закон про військовий обов’язок, доповнений деякими положеннями. Наприклад, передбачається можливість оповіщення про заклик на військову службу за допомогою СМС-повідомлень.

Про це повідомляє ТАСС.

Зазначається, що закон про військовий обов’язок доповнено положенням про необхідність явки у військовий комісаріат або призов на військову службу з мобілізації можна сповіщати через SMS-повідомлення.

Оператори зв’язку на запит військкоматів зобов’язані надавати дані про абонентські номери військовозобов’язаних та забезпечувати їх сповіщення за допомогою СМС-повідомлень.

А військовозобов’язані повинні у тижневий термін повідомляти комісаріат чи інший орган про зміну контактного номера мобільного зв’язку.

Крім того, вручення повісток покладається не лише на співробітників військкоматів, а й на посадових осіб організацій, визначених рішеннями місцевих органів влади, співробітників комітету державної безпеки білорусії та інших уповноважених ними осіб. Тому повістка військовозобов’язаним може вручатися як за місцем проживання, так і за місцем роботи або перебування.

А закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” отримав нові поняття та визначення, зокрема, “апарат посилення”. Це особи, які можуть бути задіяні у проведенні оповіщення, призову та надсилання мобілізованих.

Також закон посилює максимальне покарання за ухилення від призову на військову службу із двох до трьох років позбавлення волі.

А неявка без поважних причин на призовні заходи каратиметься максимальним штрафом до 30 базових величин (замість п’яти).

Максимальний штраф за порушення громадянами обов’язків із військового обліку збільшено з 3 до 25 базових величин.

Звернемо увагу, що передбачена можливість “з метою забезпечення інтересів оборони та національної безпеки за рішенням президента республіки білорусь” приймати на військову службу за контрактом осіб, які не відповідають встановленим для цього вимогам, зокрема, мають судимість.

Крім того, закон “Про оборону” доповнено статтею про те, що особи, які досягли 16 років, “мають право брати участь у виконанні робіт оборонного характеру у мирний час до запровадження воєнного стану”.

Як вже писав “Флот 2017”, в білорусі продовжується підготовка військових підрозділів й не тільки. Як пояснив президент Олександр Лукашенко, білорусь “не хоче воювати”, але готується до цього.

Також повідомлялося, що російський терористичний режим планує найближчим часом теракти в білорусі. Здійснення терактів, на думку Кремля, повинно посилити резонанс після теракту в “Крокус Сіті Холл”, звинуватити Україну у “тероризмі”, втягнути білорусь у війну з Україною та дискредитувати білоруських добровольців та партизан.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю місяця в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин