На головнуНовиниЗа кордономЗаморожені російські активи, військова допомога та фінансування України: основні тези саміту ЄС

Заморожені російські активи, військова допомога та фінансування України: основні тези саміту ЄС

Крим окупований росією

За результатами першого дня роботи саміту Європейської ради лідери країн запропонували продовжити роботу щодо спрямування непередбачених доходів від знерухомлених російських активів для подальшого надання фінансування Україні. Лідери ЄС також закликали активізувати підтримку енергетичного сектору України та надання військової допомоги Києву.

Про заяви та результати першого дня саміту ЄС у матеріалі “Флот 2017“.

Спрямування доходів від заморожених російських активів Україні

“Європейська рада пропонує Комісії, Високому представнику та Раді продовжити роботу, щоб забезпечити додаткове фінансування для України до кінця року у вигляді кредитів, що обслуговуються та погашаються майбутніми потоками надзвичайних доходів з метою досягнення приблизно 50 мільярдів євро спільно з партнерами по “Великій сімці”, як обговорювалося на саміті в Апулії, для підтримки поточних та майбутніх військових, бюджетних та відновлювальних потреб України”, – йдеться у висновках засідання Європейської ради за результатами закінчення першого дня роботи лідерів ЄС.

В ЄС переконані, що відповідно до законодавства ЄС російські активи повинні залишатися знерухомленими доки росія не припинить агресивну війну проти України і не компенсує їй збитків, завданих цією війною.

Лідери також зазначили, що спрямування надзвичайних доходів, отриманих від знерухомлених російських активів, на подальшу військову підтримку України, її оборонно-промисловий потенціал та її реконструкцію, очікується цього літа.

Активізація підтримки енергетичного сектору України

“Європейська Рада закликає терміново активізувати підтримку енергетичного сектору України з боку Європейського Союзу та держав-членів у координації з партнерами. Вона пропонує Комісії, Високому представнику та Раді прискорити підготовку до підтримки України взимку”, – йдеться у висновках Європейської ради.

Вступ України до ЄС та безпекова угода Україна-ЄС

Європейська Рада привітала ухвалення переговорних рамок та проведення першої Міжурядової конференції з приєднання України.

“Європейський Союз продовжить тісно співпрацювати з Україною та підтримувати її зусилля щодо реформування на європейському шляху”, – запевнили лідери ЄС.

Лідери Європейського союзу також вітають підписання з Україною безпекової угоди, зазначивши, що військова підтримка країнами-членами ЄС надаватиметься при повній повазі до їхніх інтересів.

“Європейська Рада вітає спільні зобов’язання у сфері безпеки, укладені між Європейським Союзом та Україною, а також подальші двосторонні угоди про безпеку, укладені з Україною державами-членами та партнерами. Військова підтримка та безпекові зобов’язання ЄС  надаватимуться при повній повазі політики безпеки та оборони деяких держав-членів та з урахуванням інтересів безпеки та оборони всіх держав-членів”, – йдеться у документі.

Активізація надання військової допомоги Україні

“Оскільки Україна реалізує своє невід’ємне право на самооборону, Європейська Рада закликає активізувати надання військової підтримки Україні. Зокрема, системи ППО, боєприпаси і ракети терміново необхідні для захисту населення України і критично важливої енергетичної інфраструктури”, – сказано в документі.

Лідери також не виключили, що для того, щоб “краще задовольнити потреби українських збройних сил у навчанні, Європейський Союз готовий до подальшого збільшення потенціалу Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM Україна)”.

Притягнення керівництва рф до відповідальності за війну проти України

Лідери Європейського союзу переконані в необхідності притягнути керівництво росії за війну проти України та інші злочини згідно з міжнародним правом, так само як і за величезні завдані збитки.

“Європейський Союз, як і раніше, прихильний до того, щоб Росію та її керівництво було притягнуто до повної відповідальності за ведення агресивної війни проти України та за інші найбільш серйозні злочини згідно з міжнародним правом, а також за величезні збитки, завдані її війною. Європейська рада вітає прогрес і заохочує подальші зусилля за всіма напрямами роботи”, – сказано в документі.

Нагадаємо, 27 червня, у Брюсселі розпочалося дводенне засідання Європейської ради. Очікується підписання угоду між Україною та ЄС про безпекові гарантії, а також визначення пріоритетів ЄС на наступні п’ять років, обрання виберуть керівництва Євросоюзу.

Президент України Володимир Зеленський та керівники головних інститутів влади Європейського Союзу підписали угоду про двосторонні гарантії безпеки між Україною та ЄС. З боку Євросоюзу документ підписували голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Шарль Мішель.

Як вже писав “Флот 2017”, Польща, Литва, Латвія та Естонія виступають за будівництво лінії оборони на кордоні з росією і білоруссю. Відповідний лист вони направили до ЄС, оскільки оборонний проєкт потребуватиме фінансової підтримки всіх країн-членів.

Новини

Вступ до НАТО, різні погляди на перемогу України, втрати ЗСУ: Зеленський дав обширне інтерв’ю

Президент України в інтерв'ю Труді Рубін з The Philadelphia Inquirer відповів на питання широкого...

З ремонту знову у бій: в України вже відновлюють німецькі бойові машини

Генеральний директор "Укроборонпрому" Герман Сметанін підтвердив, що на території України вже відновлюють німецькі бойові...

Звільнення Зміїного: як проходила операція зі звільнення острова – фото, відео

Служба безпеки України показала унікальні кадри звільнення острова Зміїний у Чорному морі. Спецоперацію два...

Бастрикін проти Кадирова: в Росії назріває новий конфлікт через міграційну політику та ісламістів

Етнічна та релігійна напруга в росії продовжує зростати. Знакові чиновники рф - голова слідчого...

Більше новин