На головнуНовиниЗеленський: Україна хоче виготовляти зброю разом з Болгарією

Зеленський: Україна хоче виготовляти зброю разом з Болгарією

Крим окупований росією

Україна та Болгарія планують розпочати спільне виробництво озброєння та боєприпасів. Окрім того, Болгарія працює над розширенням торговельного судноплавства у Чорному мору та покращенням української логістики та інфраструктури.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної конференції з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим 26 лютого.

“Україна дуже зацікавлена в спільному оборонному виробництві з Болгарією. З іншими державами теж, але передусім з тими, хто має великий потенціал в оборонному секторі. На мою думку, це буде якісною кооперацією, тому що Болгарія зможе отримати й робочі місця, і гроші у свою економіку. А для України, я вважаю, ми закриємо ті дефіцитні потреби, які сьогодні маємо”, – сказав він.

Зеленський додав, що оборонна співпраця з Болгарією планується не тільки під час війни, але й після її завершення.

Як вже писав “Флот 2017“, військово-промисловий комплекс Болгарії активно працює на оборонну допомогу для України. “Оборонка” країни також планує запустити додаткові виробничі потужності для виробництва боєприпасів “натівського” калібру.

Також повідомлялося, що Болгарія постачає Україні робоче озброєння радянських часів, крім того, налагоджено цілодобове виробництво боєприпасів. Також Софія взяла зобов’язання готувати кілька рот українських військових на рік.

Крім того, об’єднана група з розмінування Чорного моря, угоду про створення якої підписали Болгарія, Румунія і Туреччина, може почати роботу вже у квітні-травні 2024 року.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин