На головнуНовиниПолітикаЗеленський ввів санкції проти росіян з українськими паспортами: що відомо

Зеленський ввів санкції проти росіян з українськими паспортами: що відомо

Крим окупований росією

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вводиться в силу рішення Ради національної безпеки та оборони України від 30 грудня “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Так, санкції запроваджено проти шістьох громадян РФ, які користуються українськими документами. Серед них опинилися й організатори наркокартелю “Хімпром” – Єгор Буркін та Андрій Амірханян.

Відповідний указ №877/2023 було оприлюднено на офіційному сайті президента у суботу, 30 грудня. Зазначається, що він набирає чинності з дня його опублікування.

Проти кого запроваджено санкції:

– Буркін Єгор Васильович – може використовувати документи, оформлені на ім’я Левченка Єгора Васильовича, а також на ім’я Єрмолаєва Артема Олександровича та на ім’я Сачіанова Артура;

– Амірханян Андрій Абрамович – може використовувати документи, оформлені на ім’я Лемішка Андрія Абрамовича, а також на ім’я Пархоменка Андрія Олексійовича;

– Градопольцев Артем Олександрович – в Україні отримав посвідчення біженця ПБ № 004233;

– Кліпов Денис Іванович – в Україні отримав посвідчення біженця ПБ № 004267;

– Галямов Тимур Ільясович – користується документами громадянина України на ім’я Халікова Артема Ельдаровича;

– Сафіханов Альберт Мінуллович – користується документами громадянина України на ім’я Будаєва Роберта Радіковича.

Про “Хімпром”, Буркіна та Амірханяна

У 2023 році в Україні було зупинено діяльність філіалу російського наркосиндикату “Хімпром”. Цей синдикат створено 2014 року громадянами РФ, а головним його завданням є створення єдиної логістичної мережі виробництва та збуту наркотичних засобів та синтетичних психотропних речовин на території Росії, України та інших країн колишнього СРСР.

Українські силовики затримали та повідомили про підозру 89 наркоділкам. 34 активні учасники “Хімпрому” вже за ґратами, серед них є й організатори.

Додамо, що, за даними OBOZ.UA, діяльність наркосиндикату “Хімпром” також відстежувало американське Управління боротьби з наркотиками (англ. Drug Enforcement Administration / DEA) – агентство у складі Міністерства юстиції США. У його повноваження входить не лише контроль обігу наркотиків всередині країни, але і припинення виробництва цих речовин в іноземних державах, а також антинаркотична пропаганда та протидія антипрогібіціоністським рухам.

Тож не дивно, що DEA не лише звернуло увагу на “Хімпром”, а й розпочало “полювання” на цей наркосиндикат.

Єгора Буркіна, він же Левченко, називають одним із організаторів наркосиндикату “Хімпром”. Він є громадянином Росії, проте зараз ховається в Латинській Америці, звідки керує всіма справами. Крім того, він намагається обілити своє ім’я та створити умови для повернення в Україну, хоча його й розшукує СБУ.

За даними джерел, в Україні одним з основних “контактів” Буркіна був тодішній керівник департаменту боротьби з наркозлочинністю Ілля Кива.

Андрія Амірханяна (інші прізвища – Лемішко та Пархоменко) також називають одним із лідерів “Хімпрому”.

Повідомляється, що росіянин Амірханян Андрій Абрамович прибув до України орієнтовно у 2014 році. У нашій країні він легалізувався під іменем Андрій Лемішко. У травні 2019-го суд видав ордер на його арешт, а 2021 року Служба безпеки України оголосила громадянина Лемішка у розшук.

Однак на той час Амірханян отримав паспорт на ім’я Пархоменко Андрій Абрамович і безперешкодно виїхав до США.

Пакет санкцій, запроваджених терміном на пʼять років проти згаданих осіб, передбачає блокування активів; повне обмеження торгових операцій, а також транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж; заборону збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких резидент іноземної держави, іноземна держава, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою чи її діяльність.

Також санкції передбачають відмові в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в’їзду на територію України; заборону на набуття у власність земельних ділянок; заборону діяльності на території України; відмову в наданні або скасування дозволу на імміграцію, дії посвідок на постійне чи тимчасове проживання в Україні; примусове повернення або примусове видворення за межі України.

Як повідомляв “Флот 2017“, Європейський союз 18 грудня дав “зелено світло” 12-му пакету санкцій проти російської федерації, який ще більше послабить військову машину країни-агресора. Під заборону попали імпорт алмазів, заліза й сталі. Крім того, окремий блок санкційних рішень ЄС стосується посилення чинних обмежень.

Також повідомлялося, що з 1 січня 2024 року Японія вводить санкції проти компаній та громадян росії та білорусі та ще чотирьох країн, які допомагали росіянам обходити обмеження.

Крім того, уряд Великої Британії ухвалив закони, які розширюють список промислової продукції подвійного призначення, постачання якої заборонене до рф.

Новини

Противник не припиняє тиснути в районі Часового Яру та на Покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

Протягом доби 22 червня на фронті відбулося 123 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок,...

Рада Європи отримала нового генерального секретаря – подробиці

За результатами голосування Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) обрала представника Швейцарії Алена Берсе...

Поширювали прокремлівські наративи та фейки: СБУ викрила мережу проросійських агітаторів

Співпрацівники Служби безпеки виявили та нейтралізували нову мережу прокремлівських агітаторів, які діяли у чотирьох...

Україна провела обмін полоненими: додому повернулися 90 українських військових

В результаті обміну військовополоненими, який Україна провела з російськими окупантами, додому повернулися 90 українських...

Більше новин