На головнуНовиниПодіїМобілізація в Україні: чи буде проголосований новий законопроєкт

Мобілізація в Україні: чи буде проголосований новий законопроєкт

Крим окупований росією

Законопроєкт про мобілізацію в нинішньому вигляді не буде виноситися на голосування. Лише після обговорення та внесення відповідних змін народні депутати ставитимуть його на голосування парламенту.

Про це сказав радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі загальнонаціонального марафону “Єдині новини”, передає Укрінформ.

“Війна, яку ми сьогодні маємо на території України, потребує правильного юридичного оформлення і щодо мобілізаційних процесів. Тому що той закон, який сьогодні використовується, він не відповідає нинішнім реаліям. І тому це дуже добре, що на рівні Генштабу, Міноборони, Мінфіну чи Кабміну в цілому, на рівні профільних комітетів Ради, на рівні експертного середовища відбувається дискусія. Це правильно. Тому що юридичні зміни треба внести в цей закон, тобто мається на увазі через відповідний законопроєкт. Чи буде він в такому вигляді? Ні. Безумовно, для того і вноситься певний законопроєкт – для обговорення. Після того, як буде все враховано, будуть внесені відповідні зміни, і ми отримаємо більш-менш оптимальний законопроєкт, який враховує, що в нас довга, масштабна, інтенсивна війна, і рф не буде десь там зупинятись, вона буде тиснути, доки не програє цю війну. Маємо це все враховувати”, – зазначив Подоляк. 

Він також зауважив, що в демократичному суспільстві завжди є місце дискусії, і це дозволяє отримати максимально ефективний результат.

“Попри те, що традиційно для України спочатку багато хейту, багато токсичності, скандалів, але поступово, побачите, цей законопроєкт буде врегульовано так, щоб там були відповідні правильні нормативні позиції. Після цього, безумовно, парламент буде його голосувати в першому, другому читанні, і будемо мати новий закон про мобілізацію”, – зазначив Подоляк. 

Подоляк також підкреслив, що все суспільство має зрозуміти, що в Україні йде велика війна.

“Якщо росія не програє цю війну, вона захоче встановити тут окупаційний режим із відповідними трагічними наслідками для десятків чи сотень тисяч громадян України. Треба це усвідомити”, – додав радник голови ОП. 

Як вже писав “Флот 2017“, Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення питань щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Відповідний проєкт закону зареєстрований у парламенті під номером 10378. 

Також повідомлялося, що в Україні наступна хвиля мобілізації планується у розмірі 500 тисяч осіб. Відповідний запит внесло військове командування, зараз уряд розробляє правила мобілізації.

Новини

РФ арештувала активи європейських банків на понад €700 млн

Суд Санкт-Петербурга заарештував понад 700 млн євро активів, що належать трьом західним банкам –...

“Бавовна” привітала загарбників: в окупованому Луганську потужні вибухи – фото, відео

В окупованому Луганську прогриміли вибухи. Місцеві зазначили, що гучно було влучання в "академію внутрішніх...

Новий “Рамштайн”: Україна чекає від зустрічі “сміливі рішення” США

Посол України у США Оксана Маркарова сподівається на "сміливі рішення" від Сполучених Штатів в...

Готував “прорив” окупантів на сході: затримано ворожого інформатора

У Донецькій області контррозвідники Служби безпеки затримали російського інформатора, який допомагав окупантам із проривом...

Більше новин