На головнуНовиниЗа кордономЗерно під забороною: Латвія припиняє імпорт з росії та білорусі

Зерно під забороною: Латвія припиняє імпорт з росії та білорусі

Крим окупований росією

Сьогодні, 29 січня, керівна коаліція в Латвії вирішила припинити імпорт російських та білоруських зернових. Планується, що у лютому 2024 року Сейм ухвалить відповідний законопроєкт.

Про це повідомляє Delfi.

Про це після коаліційних зборів повідомили прем’єр-міністр Евіка Сіліня, міністр землеробства Армандс Краузе і голова фракції “Прогресивних” у Сеймі Андрій Шуваєв.

За словами Краузе, надалі буде запроваджено посилений контроль транзиту зерна, який здійснюватиме Продовольчо-ветеринарна служба, оцінюючи якість, безпеку та походження продукції.

Він наголосив на важливості цього кроку, щоб визначити, чи є зерно російським або вкраденим з окупованих територій України.

Міністр землеробства зазначив, що в Україні є наукові методи та база даних, за допомогою яких держави-члени ЄС зможуть визначити, чи вирощене зерно в росії, чи в Україні.

Коаліція також домовилася, що компанії, які використовують у своєму виробництві зерно російського походження, не зможуть претендувати на програми підтримки сільського господарства.

Андріс Шуваєв нагадав, що це питання перебувало на порядку денному коаліції понад місяць, воно широко обговорювалося, оцінювалися і нормативні акти в ЄС.

Політик висловив задоволення прийнятим рішенням, оскільки воно правильне і здатне викликати широкий міжнародний резонанс, надавши приклад усьому ЄС.

Прем’єр-міністр Евіка Сіліня вважає, що рішення Латвії спонукає країни Балтії та країни ЄС ухвалити аналогічну ініціативу.

Вона уточнила, що буде визначено перехідний період регулювання.

Більшість латвійських представників галузі сільського господарства не використовують зерно російського походження. Проте для перевезення цього зерна використовується латвійська залізнична та портова інфраструктура.

Раніше, Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявляв, що країна хоче ввести односторонню заборону на імпорт російського зерна. За його словами, це необхідно з політичної та економічної точок зору.

Як вже писав “Флот 2017” писав, що уряди Литви, Латвії та Естонії будуть спільно виконувати санкції Європейського Союзу проти російського терористичного режиму.

Також повідомлялося, що Латвія у рамках надання військової допомоги передасть Україні черговий пакет озброєння для Збройних сил України.

Нагадаємо, російські терористи тільки за 2023 вкрали з тимчасово окупованих територій України щонайменше чотири мільйони тонн зерна. Крадене зерно росія намагається продавати в інші держави.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин