На головнуНовиниСуспільствоНезаконний "референдум" 2014 року: Україна заочно засудила понад 10 кримських депутатів

Незаконний “референдум” 2014 року: Україна заочно засудила понад 10 кримських депутатів

Крим окупований росією

Прокуратура АР Крим та Севастополя здійснила 133 кримінальні провадження щодо проведеного росією в 2014 році псевдореферендуму в Криму. Крім того, до суду направлено майже 120 обвинувальних актів щодо державної зради колишніх депутатів, а 15 зрадників отримали великі строки ув’язнення.

Про це повідомляє “Суспільне”.

“Прокуратура АР Крим та м. Севастополя здійснила 133 кримінальні провадження щодо проведення псевдореферендуму “входження Криму до складу рф на правах суб’єкта федерації” 16 березня 2014 року”, – зазначив начальник відділу прокуратури АРК Єгор Рєбров.

За його словами, на даний момент до суду надійшло 118 обвинувальних актів за ч. 1 ст. 111 ККУ (державна зрада) щодо 69 колишніх депутатів Верховної Ради АР Крим 6 скликання та 49 депутатів Севастопольської міської ради.

Вже винесено 15 заочних вироків: 11 депутатів Верховної Ради АР Крим та чотири депутати Севастопольської міської ради були засуджені до позбавлення волі на терміни від 10 до 14 років.

Рєбров наголосив, що засуджені “своїми рішеннями дали формальний привід, підставу для проведення цього “референдуму””.

“Тобто, це депутати АР Крим та Севастопольської міської ради, які приймали рішення про проведення цього “загального кримського референдуму” на своїх сесіях. Незаконні рішення! Бо таке рішення суперечило Конституції України”, – пояснив він.

Саме дії цих осіб стали формальною підставою для проведення псевдореферендуму та спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України.

Також до суду направлено обвинувальний акт стосовно голови виборчої комісії АР Крим та повідомлено про підозру двом членам даної виборчої комісії.

Нагадаємо, десять років тому, 16 березня 2014 році, в Криму проросійські сили за підтримку військових рф провели так званий “референдум”. За його допомогою росія намагалася легалізувати свою присутність на українському півострові. За ці роки його “результати” не визнала жодна цивілізована країна світу. А Україна працює над деокупацією півострова.

Як вже писав “Флот 2017“, закінчилося досудове розслідування у справі щодо колишнього кримського “судді”, який очолював окупаційний “верховний суд Криму”. Обвинувальний акт направлено до суду. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі за державну раду.

Також повідомлялося, що суд визнав колишнього депутата кримського парламенту винним у державній зраді та назначив покарання: позбавлення волі до 12 років.

Новини

В Румунії назвали кількість українців, яка нелегально перейшла кордон з початку війни

З 24 лютого 2022 року, коли російські терористи розпочали повномасштабне вторгнення в Україну, близько...

США скоро оголосять новий пакет допомоги Україні: що в ньому буде

США планують 10 травня оголосити новий пакет військової допомоги Україні для боротьби проти російських...

Відновлення енергетики: Бельгія виділить для України 9 млн євро

Міністр зі співпраці з метою розвитку Бельгії Каролін Геннес наголосила, що Брюссель виділить ще...

“Потребуємо максимальної зосередженості”: Зеленський звернувся до партнерів через затримки з постачанням зброї

Партнери України повинні прискорити постачання зброї, оскільки не всі роблять це оперативно. Потрібно максимально...

Більше новин