На головнуНовиниПодіїМілітаризація дитинства: росія впроваджує політику “путінюгенду” на ТОТ

Мілітаризація дитинства: росія впроваджує політику “путінюгенду” на ТОТ

Крим окупований росією

Президентські “вибори” дали кремлівському диктатору володимиру путіну перепустку на ведення затяжної війни проти України. Тому на тимчасово окупованих територіях України загарбники посилять мілітаризацією всіх сфер життя, в тому числі освіти. В цій ситуації самою вразливою групою є діти, які вже відчули на себе “патріотичне виховання” у загонах “путінюгенду”.

Про ризики й наслідки окупації для дітей пише “Флот 2017”.

Політичний психолог Світлана Чуніхіна зазначає, що саме діти, які проживають на ТОТ, є однією з найбільш вразливих груп українського суспільства у цій війні.

“Серед ризиків, з якими вони стикаються щодня – це не тільки втрата доступу до сучасної української освіти, а й розлука з батьками, втрата ідентичності, постійна фізична небезпека”, – пояснила Чуніхіна.

Вона підкреслила, що представники окупаційної “адміністрації” або ворожої армії мають практично необмежений контроль над життям українських сімей з дітьми.

Психолог вважає, що з наслідками окупації, у тому числі психологічними та ментальними, можна буде розібратися після повернення територій під контроль українського уряду. Це не буде легко та швидко, але це буде, впевнена спеціаліст.

Наразі, за її словами, головне завдання полягає в збережені кожного життя, мінімізації ризиків насильства, позбавлення волі, роз’єднання родин, депортації тощо.

“Найбільш небезпечним є намагання росіян сформувати в українських дітях вороже ставлення щодо українців по інший бік лінії фронту й до України як суверенної держави. Це ще один жахливий інструмент в арсеналі нищення України, який застосовує агресор в цій війні. Те, що зараз з українською освітою роблять російські окупанти, дуже подібне до того, що зробила Німеччина з освітою Польщі під час Другої світової війни. Тоді з навчальних програм польських шкіл було вилучено викладання всіх предметів, які можуть посилювати патріотичні почуття та національну ідентичність польських школярів – літературу, історію, географію й навіть фізкультуру. Це вчергове підтверджує, що метою росіян є геноцид українського народу”, – зазначила Світлана Чуніхіна.

Раніше “Флот 2017″ писав, що окупанти в Криму будують так зване “військово-спортивне містечко” для навчання школярів військовим професіям. Вони планують вести “серйозну роботу” з молоддю за програмою початкової військової підготовки.

Також повідомлялося, що росіяни приділяють особливу увагу підготовки громадян, зокрема підлітків та молоді, до військової служби в окупованому Криму. Наразі окупанти планують розбудувати таку ж мережу на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

Новини

У Санкт-Петербурзі стався вибух у військовій академії: є постраждалі росіяни

В Петербурзі стався вибух у будівлі Військової академії зв'язку ім. Семена Будьонного. Щонайменше сім...

МЗС відновило консульські послуги для чоловіків за кордоном: які умови

Міністерство закордонних справ України розпорядилося з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного...

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що потрібно знати

Кабінет міністрів затвердив нову форму для військового квитка. Документ зможе формуватися в електронній формі...

Удар по Новоросійську: в росЗМІ розкрили справжні масштаби атаки

Новоросійськ в ніч на 17 травня атакували щонайменше 30 ударних безпілотників, запущених Україною. Атака...

Більше новин