На головнуНовиниЗа кордономКонфіскація активів РФ та розширення санкцій: четвертий законопроєкт з ініціативи Майка Джонсона

Конфіскація активів РФ та розширення санкцій: четвертий законопроєкт з ініціативи Майка Джонсона

Крим окупований росією

Четвертий законопроєкт з раніше представлених спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном передбачає можливість конфіскації на користь України суверенних активів росії та розширення антиросійських санкцій.

Про це повідомляє посол України у США Оксана Маркарова.

“А ось і четвертий законопроєкт з раніше оголошених 17.04.2024 на сторінці Комітету з правил Палати представників було оприлюднено текст законопроєкту “21st Century Peace through Strength Act””, – написала Маркарова на сторінці у Facebook. 

Повний текст документа, а в частині, що стосується України законопроєктом передбачається можливість конфіскації суверенних активів рф на користь України. 

Президенту США надаються повноваження застосувати процедуру конфіскації суверенних активів з подальшою передачею відповідних коштів до спеціальних фондів (Compensation Fund, Ukraine Support Fund). 

Президент Сполучених Штатів може узгоджувати алгоритм передачі Україні конфіскованих російських активів з державами Групи семи, ЄС, Австралією та іншими партнерами США. 

Цей законпроєкт розроблено на основі законопроєктів Reburiding Economic Prosperity and Opportunity Ukrainians Act (REPO for Ukrainians Act), що  раніше було внесено на розгляд Сенату (S.200) та Палати представників (HR 4175).

Законодавча ініціатива передбачає, що не пізніше ніж через 90 днів після його ухвалення Президент США повинен подати Конгресу звіт у якому зазначити:

– кожну фізичну та юридичну особу щодо якої запроваджено санкції ЄС та Великої Британії;

– кожну фізичну та юридичну особу, які відповідає критеріям для запровадження санкцій США за Законом Магнітського про глобальну підзвітність у галузі прав людини від 2016 року; Виконавчим Указом Президента США № 14024 (санкції пов’язані з визначеною шкідливою діяльністю уряду рф); Виконавчим Указом Президента США № 14068 (заборона на здійснення певних імпортних та експортних операцій, а також нових інвестицій у зв’язку з триваючою агресією рф); Виконавчим Указом Президента США № 14071 (заборона нових інвестицій та надання певних послуг рф у відповідь на триваючу російську агресію).

Причому, Президент США повинен запровадити санкції проти кожної фізичної та юридичної особи ідентифікованої у вищезазначену звіті як такої, проти якої запроваджено санкції ЄС чи Великої Британії, та яка відповідає вищезазначеним критеріям санкціонування в США.

Маркарова зазначила, що Комітет з правил повинен виробити процедуру розгляду законопроєкту і погодити його винесення на загальні дебати. 

“Один з варіантів – вибір процедури, яка поєднуватиме усі законопроєкти по міжнародній допомозі США та  21st Century Peace through Strength Act’’ в один пакет”, – вважає посол України у США.

Нагадаємо, що спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон 15 квітня представив під час закритої конференції Палати представників Республіканської партії чотири окремі законопроєкти, які охоплюють допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритети національної безпеки.

Білий дім поки що не проти розглянути пропозицію спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона, який розділив пакет допомоги союзникам США на чотири окремі законопроєкти. Проте Білий дім хоче бачити більше деталей пропозиції.

Очікується, що законопроєкти про допомогу США іноземним союзникам, в тому числі й Україні, виставлять на голосування Палати представників 20 квітня, у суботу. А 19 квітня в Конгресі США нарешті можуть проголосувати за окремий законопроєкт, який передбачає фінансування допомоги Україні.

Як вже писав “Флот 2017” писав, у законопроєкті про допомогу Україні, який 17 квітня опублікувала Палата представників Конгресу США, є пункт про те, щоб зобов’язати президента США Джозефа Байдена надати Україні ATACMS. Проте у документі є нюанс, через який передачу можуть відкласти.

Також повідомлялося, що Президент США Джозеф Байден готовий негайно підписати законопроєкти про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, які презентував спікер Палати представників США Майк Джонсон. Потрібно тільки ухвалення Конгресу.

Новини

Альтернатива “кримському” мосту: як працює “коридор” окупантів по суходолу

Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук заявив, що залізниця, яку російські...

Німеччина підтримала США з використанням заморожених активів РФ для фінансування України

Німеччина погоджується підтримати план США щодо використання заморожених російських активів, переважно в Європі, для...

Шпигувала за ешелонами ЗСУ: затримано інформаторку ФСБ РФ

У Запоріжжі співпрацівники Служби безпеки затримали інформаторку російської спецслужби. Жінка стежила за рухом та...

Росія вдарила по Україні “шахедами”: скільки дронів знищили сили ППО

У ніч проти вівторка, 21 травня, російські війська запустили для атаки на Україну ударні...

Більше новин