На головнуНовиниАрахамія: арештовувати рахунки ухилянтів не будуть, буде інший примус

Арахамія: арештовувати рахунки ухилянтів не будуть, буде інший примус

Крим окупований росією

Деякі норми законопроєкту про мобілізацію Верховна Рада не підтримає, зокрема норму щодо арешту рахунків ухилянтів. Проте примус для ухилянтів все ж планується запровадити, але народні депутати поки що не розуміють, який саме.

Про це сказав глава фракції “Слуг народу” Давид Арахамія в ефірі телемарафону.

“Ми точно не згодні з тим, щоб за рішенням ТЦК заарештовували рахунки українців всередині країни чи за кордоном. Це просто виглядає, чесно кажучи, якоюсь фантазією тих людей, які писали цей закон. Це точно не пройде, в Раді немає на це голосів”, – сказав він.

Окрім того, для Ради є неприйнятними норми щодо інвалідів та доглядачів (цю норму міняти не будуть, залишать стару редакцію), аспірантів, а питання електронних повісток дуже дискусійне. Але людям також не подобається, коли ухилянтів забирають на вулицях.

“Нікому не подобається, коли їздять ці автобуси ТЦК, які знімають людей з громадського транспорту чи зупиняють, в магазині десь ловлять. Тобто ТЦК на вулицях не влаштовує людей. Ми це знаємо і шукали альтернативний шлях, яким чином зробити так, щоб вони на вулицях не вихвачували людей, а робили так звану заплановану мобілізацію”, – сказав Арахамія.

Тому уряд планує зобов’язати усіх військовозобов’язаних отримати так званий “сертифікат захисника”. Його можна буде отримати у ЦНАП, ТЦК або онлайн. Це потрібно, щоб держава розуміла хоча б у теорії, скільки осіб можна мобілізувати та попереджати, що через рік або кілька місяців людина може бути мобілізована.

Втім, судячи з усього, добровільно мало хто згодний йти до ТЦК та мобілізуватися. Отже, буде залишено примус.

“Те, що запропонували в Міністерстві оборони та Генштабі – все заарештувати, – не підходить. Це, по-перше, занадто жорстко. По-друге, в державі взагалі немає потужностей. Але треба мати якийсь примус. Ми не знаємо, що це буде. Шукатимемо баланс між першим і другим читаннями”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що в Раду внесли оновлений законопроєкт про мобілізацію.

Увечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення питань щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби

Однак після резонансу, який викликав документ, та заперечень від низки експертів, посадовців, політиків та української громадськості 11 січня 2024 року стало відомо, що законопроєкт щодо зміни правил мобілізації, військового обліку та служби, який уряд вніс у Верховну Раду, повернуть назад на доопрацювання.

Кабінет міністрів України 30 січня схвалив та передав до Верховної Ради оновлену версію мобілізаційного законопроєкту, який розроблявся з урахуванням зауважень Генерального штабу, уряду та народних депутатів.

Новини

У Санкт-Петербурзі стався вибух у військовій академії: є постраждалі росіяни

В Петербурзі стався вибух у будівлі Військової академії зв'язку ім. Семена Будьонного. Щонайменше сім...

МЗС відновило консульські послуги для чоловіків за кордоном: які умови

Міністерство закордонних справ України розпорядилося з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного...

Кабмін затвердив нову форму військового квитка: що потрібно знати

Кабінет міністрів затвердив нову форму для військового квитка. Документ зможе формуватися в електронній формі...

Удар по Новоросійську: в росЗМІ розкрили справжні масштаби атаки

Новоросійськ в ніч на 17 травня атакували щонайменше 30 ударних безпілотників, запущених Україною. Атака...

Більше новин