На головнуНовиниСуспільствоАвіакатастрофа в Броварах: розслідування завершено — подробиці

Авіакатастрофа в Броварах: розслідування завершено — подробиці

Крим окупований росією

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили розслідування авіакатастрофи гелікоптера 18 січня у Броварах з керівництвом МВС України на борту. Матеріали справи скоро будуть скеровані до суду. Під підозрою п’ять посадовців ДСНС.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Наразі матеріали справи відкриті для ознайомлення підозрюваним та їхнім захисникам, а також потерпілим та їх законним представникам. Після ознайомлення матеріали будуть передані до суду.

“У серпні слідчі повідомили про підозру п’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які порушили правила безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України та особи, які їх супроводжували”, – нагадали в ДБР.

Під підозрою перебувають:

  • начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командира спеціального авіаційного загону;
  • заступник командира з льотної підготовки;
  • командир авіаційної ескадрильї;
  • начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Слідчі ДБР відновили похвилинно день аварії, у тому числі розшифрували “чорні скриньки”. Крім того, до розслідування залучались закордонні експерти, у тому числі представники французької компанії – виробника гелікоптера.

Слідство встановило, що посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.

Встановлено, що у січні 2023 року був запланований візит керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей.

Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

Реконструкція трагічного маневру гелікоптера:

Під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема, про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів. Проте, виліт не було скасовано.

Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду – багатоповерховий будинок та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею.

При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто.

Крім високопосадовців МВС та осіб, які їх супроводжували, в авіатрощі загинуло чотири жінки та малолітня дитина, які саме прийшли у садочок. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Посадовцям Управління авіації ДСНС та САЗ ОРСЦЗ повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 276 КК України.

Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону отримав підозру за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість).

Посадовцям загрожує позбавлення волі до 10 років.

Нагадаємо, в січні 2023 року у Броварах упав вертоліт із керівництвом МВС на борту. Авіакатастрофа сталася на території дитячого садка неподалік багатоповерхових житлових будинків. Загинули міністр МВС Денис Монастирський, державний секретар МВС Юрій Лубкович та заступник голови МВС Євген Єнін. У серпні начальника управління авіації та авіаційного пошуку та порятунку ДСНС Івана Коробку та кількох інших чиновників ДСНС, підозрюваних у недбалості, взяли під варту.

Раніше “Флот 2017” писав, повідомляв, що 25 серпня, що в Житомирській області сталася авіакатастрофа: у небі зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. Три льотчики, серед яких відомий захисник київського неба із позивним “Джус”, загинули. Розслідування авіакатастрофи в Житомирській області триває.

Також повідомлялося, що за фактом авіакатастрофи двох вертольотів Мі-8 зі складу 18-ї бригади тактичної авіації імені Ігоря Сікорського, які розбилися 29 серпня у Краматорському районі Донецької області продовжується розслідування.

Новини

Зеленський: усі рішення союзників щодо надання допомоги запізнюються на рік

Західні партнери України надто довго приймають рішення про надання військової допомоги України. Це схоже...

Іспанія анонсувала передачу Україні допомоги: там будуть танки Leopard 2

Уряд Іспанії анонсував новий пакет військової допомоги Україні. Серед іншого, там будуть основні бойові...

21 травня в Україні знову будуть вимикати світло: що відомо

21 травня з 00:00 в усіх областях України будуть діяти графіки погодинних відключень електроенергії....

В “Резерв+” будуть надсилати направлення на проходження ВЛК

Через мобільний застосунок "Резерв+" можна буде отримати направлення на проходження військовозобов'язаним військово-лікарської комісії (ВЛК). Про...

Більше новин

В “Резерв+” будуть надсилати направлення на проходження ВЛК

Через мобільний застосунок "Резерв+" можна буде отримати направлення на проходження військовозобов'язаним військово-лікарської комісії (ВЛК). Про...