На головнуНовиниБлокада кордону України: Туск обіцяє прибрати перешкоди для військових та гуманітарних вантажів

Блокада кордону України: Туск обіцяє прибрати перешкоди для військових та гуманітарних вантажів

Крим окупований росією

Уряд Польщі оголосить усі прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних та залізничних доріг біля КПП об’єктами критичної інфраструктури та внесе їх у відповідний перелік. Це повинно забезпечити гарантію відсутності затримок військових та гуманітарних вантажів.

Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляж TVN24.

“Це питання наступних кількох годин”, – запевнив він.

Туск зазначив, що зміни означатимуть інший тип організаційного режиму на кордоні, прикордонних КПП та під’їзних шляхах. Більше не буде змоги блокувати ці переходи.

Окрім того, Туск звернувся до протестуючих на кордоні поляків та порадив їм відокремити питання “прямої підтримки України та захисту польських фермерів і польського ринку від негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що президент Польщі Анджей Дуда підтримує зустріч між українським та польським урядами для обговорення ситуації з блокадою. Однак зустріч на кордоні, яку пропонував президент України Володимир Зеленський «не найбезпечніша» і краще було б зустрітися в іншому місці.

Укрзалізниця та Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков прокоментували інцидент на польській залізниці, на вантажній станції Медика, коли фермери-страйкарі відкрили люки українських вантажних вагонів та висипали зерно на колію. Причому зерно прямувало не в Польщу, а транзитом до Німеччини. Поляки заблокували 40 вагонів.

У Польщі на так званому “протесті” місцевих фермерів затримали члена правої антиукраїнської партії “Конфедерація”, який катався на тракторі з радянським прапором та лозунгом “Путін, наведи лад в Україні, Брюсселі та польському уряді”.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський у відкритому листі до протестувальників зазначив, що через блокаду українського кордону Польща може втратити значну кількість робочих місць, оскільки Україна призупинить експорт польської агропродукції, до якого залучені тисячі поляків.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин