На головнуАналітикаBusiness Insider: війна в Україні змусила США змінити підхід до використання артилерії

Business Insider: війна в Україні змусила США змінити підхід до використання артилерії

Крим окупований росією

Несамохідна або буксирована артилерія, для переміщення якої потрібні спеціалізовані тягачі або автомобілі, завжди була важливою складовою арсеналу збройних сил США. Проте війна в Україні продемонструвала, що на сучасному полі бою мобільність грає вирішальну роль.

Про це пише видання Business Insider.

Спеціалісти стверджують, що ефективність артилерії залежить не лише від дальності стрільби чи руйнівної сили снарядів, але і від її маневреності. Наприклад, важливий є час переміщення: якщо артилерія не може швидко пересуватися на нову позицію, ворог може легко знищити її.

«10-хвилинний або 15-хвилинний час переміщення – те, що не спрацює проти хорошого ворога», – зауважив генерал Джеймс Рейні з командування армії США.

У війні в Україні використовувалося безліч артилерійських систем різних країн, які брали участь в конфлікті. Серед них були американські М109, радянські та російські 2С19 Мста-С та 2А65 Мста-Б, німецькі самохідні гаубиці PzH ​​2000, американські М777, британські буксировані гармати L119.

Обидві сторони також використовували різні засоби для розвідки та нейтралізації артилерійських батарей супротивника. Водночас військові розглядають можливість створення більш мобільних і добре захищених артилерійських систем, орієнтованих на майбутні наземні бої.

Роботизовані артилерійські системи, які можна керувати дистанційно або які працюють автономно, розглядаються як один із можливих шляхів у цьому напрямку.

Замість важких гармат, керованих людьми, ці роботизовані системи можуть бути легшими та меншими, що дозволить їм ефективно виконувати завдання на сучасному полі бою.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що Північна Корея допомагає російським терористам воювати проти України, передаючи їм артилерію та снаряди. Зокрема, режим Ким Чен Ина передав росіянам радянські гаубиці 1960-х років.

За даними нових супутникових знімків, російські кораблі, пов’язані з військовими транспортними мережами, за останні два місяці неодноразово забирали вантажі з Північної Кореї та доставляли їх до російського військового порту.

Відомо, що північнокорейський режим у рамках надання військової допомоги російським терористам передав від півмільйона до мільйона артилерійських снарядів для того, щоб російські терористичні збройні формування могли й далі воювати в Україні.

Новини

У Криму поскаржились на атаку дронів: у Севастополі та Балаклаві зникло світло

У тимчасово захопленому росією Криму в ніч проти п'ятниці, 17 травня, поскаржилися на "атаку...

У НАТО не вірять в успіхи Росії на Харківщині: не вистачить сил

Російські терористи не зможуть здійснити стратегічний прорив на півночі Харківщини. У них банально не...

Новий уряд Нідерландів обіцяє надалі підтримувати Україну

Нова урядова коаліція у Нідерландах на чолі з ультраправою Партією свободи (PVV) Герта Вілдерса...

Цивільні за ґратами: Росія незаконно утримує майже 1700 українців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в місцях несвободи рф...

Більше новин

Кавер “Вагнера”: навіщо Україні приватні військові компанії

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11214, який передбачає легалізацію в Україні приватних військових компаній (ПВК). Його автором є народний депутат...