На головнуАналітикаBusiness Insider: війна в Україні змусила США змінити підхід до використання артилерії

Business Insider: війна в Україні змусила США змінити підхід до використання артилерії

Крим окупований росією

Несамохідна або буксирована артилерія, для переміщення якої потрібні спеціалізовані тягачі або автомобілі, завжди була важливою складовою арсеналу збройних сил США. Проте війна в Україні продемонструвала, що на сучасному полі бою мобільність грає вирішальну роль.

Про це пише видання Business Insider.

Спеціалісти стверджують, що ефективність артилерії залежить не лише від дальності стрільби чи руйнівної сили снарядів, але і від її маневреності. Наприклад, важливий є час переміщення: якщо артилерія не може швидко пересуватися на нову позицію, ворог може легко знищити її.

«10-хвилинний або 15-хвилинний час переміщення – те, що не спрацює проти хорошого ворога», – зауважив генерал Джеймс Рейні з командування армії США.

У війні в Україні використовувалося безліч артилерійських систем різних країн, які брали участь в конфлікті. Серед них були американські М109, радянські та російські 2С19 Мста-С та 2А65 Мста-Б, німецькі самохідні гаубиці PzH ​​2000, американські М777, британські буксировані гармати L119.

Обидві сторони також використовували різні засоби для розвідки та нейтралізації артилерійських батарей супротивника. Водночас військові розглядають можливість створення більш мобільних і добре захищених артилерійських систем, орієнтованих на майбутні наземні бої.

Роботизовані артилерійські системи, які можна керувати дистанційно або які працюють автономно, розглядаються як один із можливих шляхів у цьому напрямку.

Замість важких гармат, керованих людьми, ці роботизовані системи можуть бути легшими та меншими, що дозволить їм ефективно виконувати завдання на сучасному полі бою.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що Північна Корея допомагає російським терористам воювати проти України, передаючи їм артилерію та снаряди. Зокрема, режим Ким Чен Ина передав росіянам радянські гаубиці 1960-х років.

За даними нових супутникових знімків, російські кораблі, пов’язані з військовими транспортними мережами, за останні два місяці неодноразово забирали вантажі з Північної Кореї та доставляли їх до російського військового порту.

Відомо, що північнокорейський режим у рамках надання військової допомоги російським терористам передав від півмільйона до мільйона артилерійських снарядів для того, щоб російські терористичні збройні формування могли й далі воювати в Україні.

Новини

Кубраков: досягнуто угоди про розблокування одного КПП на кордоні України та Польщі

Україна та Польща досягли угоди щодо припинення блокади одного з пунктів пропуску на кордоні....

Сирський назвав втрати росії на сході України — подробиці

Росія тільки на сході втрачає загиблими у 8 разів більше, ніж Україна. Та попри...

Україна отримає швидкісні човни та амфібії “Вікінг” від союзників

"Морська коаліція" Британії та Норвегії прийняла рішення для потреби Збройних сил України передати 20...

Шлях до переозброєння: Чехія виступила проти перемир’я з росією

Будь-які рішення щодо припинення війни і укладення миру мають бути повністю схвалені українцями і...

Більше новин