На головнуНовиниСуспільствоДосі складно притягнути до відповідальності великий бізнес в окупованому Криму — Поночовний

Досі складно притягнути до відповідальності великий бізнес в окупованому Криму — Поночовний

Крим окупований росією

Керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний заявив, що досі складно притягнути великий бізнес за незаконну роботу в окупованому Криму. Є дві причини: бізнес “маскується”, українські слідчі не мають можливості дістатися до фігурантів злочину.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Поночовний зазначив, що виявлення “сірого” бізнесу в окупованому Криму до повномасштабного вторгнення було ускладнене тим, що Карний кодекс України не містив статей про відповідальність за ведення бізнесу на тимчасово окупованому півострові. Крім того, діяли домовленості про вільну торгівлю.

“Звісно, той український бізнес, який працював у Криму, мав реєструватися в рф і вже працювати як російський… Якщо говорити про великий (український — ред.) бізнес, то такого ми не виявляли, натомість виявляли більш дрібний бізнес”, – вказав прокурор автономії.

За його словами, складно вести розслідування кримінальних справ щодо великого бізнесу. Оскільки власники мають та використовують “великі ресурси, щоб маскувати свою діяльність”.

“Наприклад, ми розслідували кримінальне провадження щодо роботи у Криму мережі відомих французьких супермаркетів. Отримати доступ до їхньої юридичної документації ми, звісно, не можемо. Українське представництво пояснює, що це “якійсь російський бізнес використовує нашу торгову марку, а ми там бізнес не ведемо”. Це ж саме стосувалося канадських кінотеатрів або німецьких автовиробників”, — зауважив Поночовний.

Крім того, за його словами, українські слідчі та прокурори не мають можливості дістатися до фігурантів злочину, “недобросовісний бізнес прикривається такими відмовками”.

“Тому це дійсно доволі важко доводити, але іноді нам це вдається, у нас є відповідні кримінальні провадження”, – додав прокурор.

Він уточнив, що є провадження щодо компаній, які видобувають корисні копалини у Криму, є доведені факти участі іноземних компаній у будівництві незаконного мосту через Керченську протоку.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що заочний вирок отримав директор компанії в окупованому Криму за колабораційну діяльність. Бізнесмен постачав засоби відеонагляду на незаконно створений росіянами пункт пропуску “Джанкой”.

Крім того, за позовом прокуратури АР Крим та м. Севастополя Одеський окружний адміністративний суд анулював спеціального дозволу на користування надрами у тимчасово окупованому Криму “Керченському історико-культурному заповіднику”.

Також повідомлялося, що всупереч санкціям чотири нідерландські компанії сприяли будівництву незаконного “кримського моста”. Чотири юрособи за рішенням прокуратури Нідерландів мають сплатити штраф на загальну суму €160 тисяч. А вісім осіб отримали як покарання громадські роботи від 20 до 60 годин.

Новини

Сили оборони збили ще один ворожий штурмовик Су-25

Збройні сили України знищили ще російський військовий літак. Цього разу був уражений штурмовик Су-25. Про...

F-16 з Данії будуть у розпорядженні Повітряних сил України протягом місяця

Винищувачі F-16 з Данії будуть у розпорядженні Повітряних сил України протягом місяця. Таку заяву зробила премʼєр-міністр країни...

З прикордонних громад Харківщини оголосили примусову евакуацію дітей-сиріт

У прикордонних громадах трьох районів Харківської області оголосили примусову евакуацію понад 100 дітей-сиріт і...

Естонія розглядає відправку військ на захід України для тилового забезпечення ЗСУ

Уряд Естонії серйозно розглядає можливість відправки своїх військ на захід України для виконання тилових...

Більше новин