На головнуНовиниКоли ЗСУ отримають перші західні літаки: Ігнат назвав терміни

Коли ЗСУ отримають перші західні літаки: Ігнат назвав терміни

Крим окупований росією

Збройні сили України може отримати перші західні літаки F-16 вже навесні 2024 року. Нові літаки дозволять значно краще захистити повітряний простір України від російських терористів.

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«Дати кожен чиновник у Європі чи США, лідер думок чи чиновник озвучує. І всі мають різні дати. Ми спираємося на весну, адже якщо розпочався процес тренування наших пілотів уже з авіаційними інструкторами, то в принципі, гадаю, можна розраховувати на ті заяви, зроблені українською владою», – зазначив він.

За його словами, понад 150 сучасних літаків могли б дозволити ефективно захистити українське небо. А якби вдалося замінити увесь парк радянської авіації – можна було б виконати низку важливих завдань. Коли Україна отримає F-16, ситуація хоча й не зміниться кардинально, але це матиме суттєвий вплив.

«Ми хочемо отримати якнайшвидше цю техніку, а швидше F-16 не вийде отримати нічого. Тож чекаємо з нетерпінням наших льотчиків з навчання. Процес навчання справді непростий, підготовка інфраструктури не проста, підготовка інженерів також не проста», – резюмував Ігнат.

Раніше «Флот 2017» писав, що Данія працює над «розширенням та поглибленням» коаліції країн, які зобов’язалися поставити Україні винищувачі F-16. Також повідомлялося, що Бельгія відправить кілька своїх винищувачів F-16 до України у рамках військової допомоги у 2025 році. Також країна візьме участь у навчанні пілотів ЗСУ.

Нагадаємо, що українські пілоти будуть серед першої хвилі курсантів для навчання на американських винищувачах F-16 у спеціальному навчальному центрі, що з’явиться у Румунії.

Україна працює над підготовкою інфраструктури для винищувачів F-16. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. Також він сказав, що з появою в Україні сучасних винищувачів F-16 з певними авіаційними ракетами літаки зможуть протидіяти російській авіації на різних ділянках фронту. Цей літак буде виконувати дуже багато функцій.

Новини

США таємно постачали Україні ATACMS останніми тижнями – Reuters

США протягом кількох останніх тижнів таємно від усіх постачали Україні тактичні ракети дальнього радіуса...

Офіційно: уряд заборонив надавати консульські послуги чоловікам призовного віку за кордоном

Кабінет міністрів України випустив офіційну постанову про повну заборону надання консульських послуг за кордоном...

Зеленський: Росія має план зриву червневого саміту миру у Швейцарії

Російський терористичний режим має конкретний план, як зірвати Глобальний саміт миру, який відбудеться у...

Тільки американської допомоги недостатньо: Кулеба закликав партнерів давати більше зброї

Західним союзникам варто активізувати виробництво зброї для посилення допомоги Україні. Тільки американської допомоги буде...

Більше новин