На головнуНовиниПолітикаПопри санкції: як компанії Великої Британії торгують з росією

Попри санкції: як компанії Великої Британії торгують з росією

Крим окупований росією

Майже через два роки після початку повномасштабної війни в Україні британські технології досі знаходять свій шлях до російської армії, часто опосередковано через іноземні треті сторони.

Британські постачальники за перші 10 місяців 2023 року експортували до росії найважливіші компоненти, включно з напівпровідниками та безпілотниками, на суму понад 100 млн дол.

Про це повідомляє The Times.

Британські постачальники відправили до росії ключове обладнання на 100 млн дол. Товар на суму близько 15 млн дол. був переданий до РФ безпосередньо зі складів Великої Британії.

Автори публікації зазначають, що ця цифра свідчить про різке скорочення торгівлі між Росією та Британією у порівнянні з 2022 роком, коли було експортовано найважливіших компонентів на суму близько 770 млн дол. Але майже через два роки після початку повномасштабної війни в Україні британські технології досі знаходять свій шлях до російської армії, часто опосередковано через іноземні треті сторони.

У матеріалі послалися на цифри, наведені Київською школою економіки та міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола щодо антиросійських санкцій, яка базувала своє дослідження на вилученій російській зброї, знайденій в Україні, зокрема гіперзвуковій ракеті “Кинджал” і даних з інших джерел.

Загалом у російській зброї було виявлено 28 компонентів британського походження, а американського – понад 2000. Багато компонентів, хоча і не обов’язково підпадають під санкції, є важливими для російської зброї і не можуть вироблятися в країні.

Які британські товари постачалися до рф

Більшість британських товарів, що постачалися до росії, – напівпровідникові та комп’ютерні компоненти. Але 2023 року до РФ також потрапили виготовлені у Великій Британії верстати з “комп’ютерним числовим керуванням” (КЧК) на суму приблизно 1,5 млн дол. Зазначається, що високоточні пристрої особливо корисні для оборонного виробництва і стали головною проблемою для союзників України.

Автори статті нагадали, що в листопаді США наклали широкі санкції на всіх значних російських імпортерів інструментів з КЧК, включно з деякими тими, які поставили обладнання на суму менше 200 тис. дол. після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Інші компанії також збільшили свою експозицію на росію 2023 року шляхом збільшення експорту з Великої Британії або з виробничих потужностей за кордоном.

Серед них FTDI – британський виробник напівпровідників, який, за даними The Times, виготовив мікросхеми, знайдені в покинутому російському танку у Броварах на Київщині в березні 2022 року. Минулого року до росії було імпортовано на близько 1,5 млн дол. компонентів FTDI проти 500 тис. дол. 2022 року.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що ЗМІ розповіли, як російські терористи спокійно купують зброю у Європі.

Також ми писали, що в ірансько-російському Shahed-238 повно західної електроніки.

Новини

Другий день Глобального саміту миру: комюніке підписали 80 країн і чотири організації

Спільне комюніке Саміту миру підписали 80 країн та чотири міжнародні організації, такі дані показали...

F-16 від Данії найближчим часом надійдуть в Україну – Зеленський

Під час Глобального саміту миру Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Про...

Норвегія передає Україні близько $74 мільйони на ремонт енергетики

Норвегія виділила Україні фінансову допомогу на ремонт енергетики, яка була пошкоджена внаслідок російських атак. Про...

“Мазепа” в морі: як Туреччина будує корвети для України

Нещодавно, в море на заводські ходові випробування вийшов корвет F 211 «Гетьман Іван Мазепа» проєкту MILGEM...

Більше новин