На головнуНовиниПолітикаКонференція “Україна. Рік 2024”: перші заяви

Конференція “Україна. Рік 2024”: перші заяви

Крим окупований росією

В ході конференції голова Кабміну Денис Шмигаль назвав основні виклики та завдання України у 2024 році. А Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що Україна має потужний план на 2024 рік, який “принесе результат”.

Основні тезиси Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

Перед Україною стояли вісім викликів:

  • Питання оборони й обороноздатності. Українці витримали перший удар й продовжують радикально трансформувати українську оборонку. За час війни виробничі потужності ОПК зросли втричі, а виробництво дронів — у 100 разів.
  • Питання економіки й фінансова стійкість. У 2023 році почалось економічне відновлення, а ВВП зріс більше ніж на 5%. За 2022 й 2023 роки Україна домовилась й залучила 74 млрд доларів зовнішнього фінансування. Також було сформовано “фінансову коаліцію” для підтримки бюджету.
  • Виконання соціальної програми й допомога українцям. За два роки війні Уряд жодного разу не затримував ні пенсії, ні інші соціальні допомоги й виплати. Також вже планується третя індексація пенсій. Збільшуються зарплати вчителям, а також субсидії.
  • Енергетичний тероризм.

“Десь у грудні 2022 року Росія думала, що світло в Україні зникне назавжди. Вони на це витратили тисячі ракет і дронів. Минула зима була особливо важкою, але світло перемогло темряву. Ремонти в режимі 24/7. Три рівні захисту енергооб’єктів. Як результат сьогодні: Україна та українці зі світлом та теплом”, – розповів прем’єр.

  • Російська блокада морських портів України. На початку війни це був дуже великий удар по нашій економіці. У відповідь Україні збільшила перевалку Дунайських портів у шість разів. Також було розгорнуто “Шлях солідарності”. У 2023 році було запущено новий морський коридор, що дозволило вийти на об’єми експорту порівняні з довоєнним рівнем.
  • Масштабні руйнування та відбудова зруйнованого. Україна вже відновила 23 тисячі багатоповерхівок та приватних будинків, майже 900 медичних і понад 600 освітніх закладів, 9200 об’єктів критичної інфраструктури. Було створено коаліцію для відновлення країни.
  • Питання продовольчої безпеки

“Ми провели дві посівні кампанії й дві кампанії збору врожаю воєнного часу. У 2022 році зібрали 72 млн тонн, у 2023 – 79 млн тонн зернових. Ми забезпечуємо продовольством і себе, й інші країни”, – зазначив Шмигаль.

  • Прискорення вступу України до Європейського союзу. У 2022 році Київ отримав п’ять так званих безвізів з Європою: “Енергетичний”, “транспортний”, “економічний”, “митний” та “цифровий”.

“Отримали статус держави-кандидата в члени ЄС. Виконали всі рекомендації та запустили масштабні європейські реформи. Як результат нашої успішної роботи, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів про вступ України до Євросоюзу”, – додав прем’єр-міністр.

Завдання перед Україною на 2024 рік

Перше завдання стосується оборонно-промислового комплексу. Важливо виробляти якомога більше зброї самим.

Друге завдання — забезпечити Україну фінансовими ресурсами. Київ постійне веде роботу з партнерами — від Японії до США. МВФ, СБ, ЄІБ, ЄБРР, всі інші фінансові міжнародні установи. Наразі шукаються фінансові ресурси, аби закрити потребу в 37 млрд доларів на 2024 рік.

Третє — конфіскація російських активів. Понад 300 млрд доларів росії знаходяться на Заході. Цього року план мінімум — це перейти до використання доходів від цих заморожених активів.

Четверте — економічне відновлення.

“45 млрд грн цього року заклали в бюджеті на допомогу бізнесу. Гранти, пільгові кредити, індустріальні парки, великі інвестиційні проєкт, страхування воєнних ризиків, нові ринки для експорту. Це все необхідно, аби забезпечити виживання держави й забезпечити розвиток економіки”, – відзначив Шмигаль.

  • П’яте — логістика, яка підтримує економіку. Україна розгортає потужності портів й запускає нові пункти пропуску. Також продовжуємо будувати прагматичне партнерство з нашими сусідами. Модернізуємо залізницю, в тому числі через будівництво євроколії.
  • Шосте — продовжити відновлення. Очікується масштабування програми “єВідновлення”, посилення захисту енергетики й забезпечення шкіл та лікарень укриттям. Також прискорюватиметься гуманітарне розмінування.
  • Сьоме — євроінтеграція України.

“Зараз у нас вікно можливостей, і ми його використаємо. Починаємо перемовини з ЄС про наш вступ. Формуємо переговорну команду. ЄС як мета і ЄС як шлях – однаково важливі. Це робить нашу країну сильнішою. Це відкриває доступ до європейських ринків та ресурсів”, – пояснив прем’єр.

Фінансова допомога

Протягом 2024 року Україна очікує отримати від США 11,8 млрд доларів фінансової допомоги.

“Ми очікуємо від США цього року 11, 8 млрд доларів допомоги. Це те, про що ми домовлялися. Ми глибоко переконані, що США не залишать Україну на самоті з погляду і фінансової підтримки, і збройної, бо вони об’єднані в один пакет. Тому очікуємо на рішення Конгресу після двотижневої перерви в їх роботі”, – заявив прем’єр-міністр

Міністр оборони Рустем Умєров зробив дві важливих заяви:

  • Половина постачань зброї не приходить в Україну вчасно. Це ускладнює роботу на фронті.

“Оскільки ситуація завжди динамічна, завжди змінюється, то 50% не постачається вчасно. Якщо ми дивимось на противника, то їх економіка приблизно 2 трлн, і вони використовують до 15% на війну, що становить понад 150 млрд доларів”, – сказав він.

А у разі затримок Україна втрачає людей і території.

“Це війна, коли союзники мають забезпечувати своєчасне постачання, бо без переваги в повітрі ще ніколи в історії не було такого, щоб війна велася без переваги в повітрі”, – додав Умєров.

Він підкреслив, що Україна робить все можливе і неможливе, але робота ускладнюється без своєчасних постачань зброї.

  • Україна має потужний план на 2024 рік.

“Всі кажуть, що краще за наші дії говорять наші результати. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб зробити прорив. План 2024 вже є. Ми публічно про нього не кажемо. Він потужний, він сильний, він дає не тільки надію, але й дасть результат у 2024 році”, – заявив Умєров.

Раніше “Флот 2017” писав, що у неділю, 25 лютого, за участі військово-політичного керівництва почалася конференція “Україна. Рік 2024”. Спікери – голови Кабміну та Верховної Ради, представники СБУ та ГУР, а також Президент та перша леді розглянуть різні аспекти майбутнього України.

Новини

Офіційно: США оголосили про новий пакет допомоги Україні

Сполучені Штати офіційно оголосили про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму в...

В Румунії назвали кількість українців, яка нелегально перейшла кордон з початку війни

З 24 лютого 2022 року, коли російські терористи розпочали повномасштабне вторгнення в Україну, близько...

США скоро оголосять новий пакет допомоги Україні: що в ньому буде

США планують 10 травня оголосити новий пакет військової допомоги Україні для боротьби проти російських...

Відновлення енергетики: Бельгія виділить для України 9 млн євро

Міністр зі співпраці з метою розвитку Бельгії Каролін Геннес наголосила, що Брюссель виділить ще...

Більше новин