На головнуНовиниЗа кордономКраїна-агрессор РФ очолила Раду безпеки ООН: що це означає

Країна-агрессор РФ очолила Раду безпеки ООН: що це означає

Крим окупований росією

Місячне ротаційне головування в Раді безпеки ООН прийняла російська федерація. Останній раз агресорка головувала у квітні 2023 року й використовувала цю позицію для просування своїх наративів та впливу на міжнародну систему. Очікується, що рф не змінить тактику. Проте, росія не змогла обратися до одного з головних органів ООН.

“За оцінкою ISW, під час головування рф у квітні 2023 року росія використала своє головування в Раді безпеки ООН для просування кількох наративів щодо бажаного впливу рф у міжнародній системі. І раніше (ISW – ред.) зазначала, що Росія використовує своє право вето Раді безпеки ООН як базу для проектування сили”, – йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звернули увагу, що кілька високопоставлених російських чиновників нещодавно розпочали кілька інформаційних операцій, покликаних зняти з себе відповідальність за добре документовані порушення рф міжнародного права в Україні.

“Ймовірно, щоб створити умови для майбутнього головування у Раді безпеки ООН”, – додали експерти.

Також стало відомо, що росію не обрали до Економічної та соціальної ради ООН (ЕКОСОР) – одного з шести головних органів організації.

“Це голосування ще раз демонструє, що росія може вдарятися об стіну скільки завгодно разів, але результат залишиться незмінним: міжнародні злочинці небажані в міжнародних органах”, – йдеться у дописі Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби у соцмережі X.

Зазначимо, що ЕКОСОР – це головний орган з координації економічної діяльності ООН та пов’язаних з організацією спеціалізованих установ. На ЕКОСОР припадає майже 70 % всіх бюджетних ресурсів і персоналу ООН. Рада складається з 54 країн-членів, які обираються Генеральною Асамблеєю ООН терміном на 3 роки, щорічно по 18 членів.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) визнала дії російської федерації геноцидом українського народу. Парламентарії ухвалили відповідну резолюцію, в яку включили 70 пунктів, серед яких необхідність деколонізації країни-агресора.

Як вже писав “Флот 2017”, 2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва.

Новини

У Житомирі влада змінює підхід до мобілізації: діють спільно з ТЦК

Повістки поштою, а саме рекомендованим листом за місцем реєстрації військовозобов’язаного. До таких заходів мобілізації планують вдатися...

До Києва прибув начальник Генштабу Збройних сил Польщі

Начальник Генерального штабу Збройних сил Польщі генерал Веслав Кукула прибув до Києва у четвер. Про...

ЗСУ відступили з частини Часового Яру з єдиної причини

Причиною відходу українських захисників з мікрорайону "Канал" у місті Часів Яр стало знищення російськими загарбниками українських...

На Чернігівщині через влучання дрона в енергооб’єкт без світла залишились тисячі людей

В ніч на 4 липня Україна пережила чергову російську дронову атаку. Серед регіонів, які зазнали...

Більше новин