На головнуНовиниПодіїНова загроза для Чорноморського регіону: росія можливо розробила власний морський дрон

Нова загроза для Чорноморського регіону: росія можливо розробила власний морський дрон

Крим окупований росією

Як стало відомо з румунських ЗМІ, 3 квітня 2024 року місцева берегова охорона в районі села Тузла (Румунія) знайшла морський дрон невідомого походження. Він був виготовлений на базі старого пошуково-рятувального моторного човна. На російських ресурсах є інформація про такий “тип” дрону, причому його бойова частина від радянської ПКР П-15. Ці ракети мають Румунія та рф, тому є припущення, що росія створила дистанційно керований надводний апарат. А це нова загроза для судноплавства та українських портів.

Про це пише Defense Express.

Зазначається, що знайдений надводний апарат був відбуксируваний на морський полігон “Капу-Мідія” за 14 кілометрів від порту Констанца. Після обстеження та дослідження спеціалістами Міноборони Румунії, апарат підірвали.

Про цей епізод стало відомо тільки 6 квітня 2024 року із публікацій в пресі. Інформації мало: румунське міноборони лише підтвердило, що “це був однозначно морський безпілотник”.

“Епізод в принципі виглядає специфічно, навіть якщо врахувати його загальну канву – невідомий дистанційно керований надводний апарат, що не схожий на жоден із відомих типів морських дронів Сил оборони України, дрейфував у Чорному морі, поблизу району інтенсивного цивільного судноплавства”, – пише Defense Express.

Звертається увага на той факт, що цей апарат був створений на базі пошуково-рятувального катера, тому із борту будь-якого судна міг бути ідентифікований саме так. Саме це створює ще більшу небезпеку.

Причому російський “Центр анализа стратегий и технологий” на своєму неофіційному ресурсі bmpd виклав свою оцінку дрона. Для створення цього апарата був використаний старий рятувальний катер водозаміщенням 3 тони, для системи управління було використано термінал Starlink, а головне – на цьому апараті стояла бойова частина (БЧ) від радянської протикорабельної ракети першого покоління типу П-15.

Якщо інформація, що була саме БЧ від радянської ПКР П-15, є вірною, то це означає дві речі:

  • П-15 у базовій версії мала бойову частину масою 480 кілограмів з фугасно-кумулятивним спорядженням, П-15М “Термит” – бойову частину масою 513 кілограмів із аналогічним спорядженням;
  • в регіоні Чорного моря ракети П-15 в своєму розпорядженні (на зберіганні/в строю) на цей момент можуть мати лише дві країни – рф та Румунія, то “ймовірно що саме рашисти створили цей дистанційно керований надводний апарат”.

А це означає “додаткові загрози для судноплавства, в тому числі – в напрямку українських портів Чорного моря”.

Раніше “Флот 2017” писав, що у місті Дзержинськ на завод “імені Свердлова” російські терористи показали, як виробляють ФАБ-500, ФАБ-1500 та ФАБ-3000. Якщо перші дві бомби терористи застосовують з модулями УМПК, то чи можливо таке з ФАБ-3000 – поки що невідомо.

Також повідомлялося, що російська оборонна промисловість значно збільшила обсяги виробництва у 2023 році. Проте, вона не в змозі повністю задовольнити потреби російських окупантів під час війни, але, ймовірно, здатна забезпечити перевагу над Україною протягом 2024 року.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин