На головнуНовиниПодіїНові "кримінальні справи": росія працює на збільшення строку кримському політв'язню Приходько

Нові “кримінальні справи”: росія працює на збільшення строку кримському політв’язню Приходько

Крим окупований росією

В росії проти 64-річного Олега Приходька, проукраїнського активіста, незаконно засудженого на п’ять років нібито за підготовку “терактів”, додатково порушено дві “кримінальні справи”.

Про це повідомляє «Медіазона».

Російська влада звинувачує Олега Приходька у нібито “пропаганді тероризму” та “реабілітації нацизму”.

Приводом для нових “справ” стали нібито “доноси” сусідів по камері кримчанина, з якими він відбував термін у в’язниці з неофіційною назвою «Владимирский централ».

Провладні ЗМІ, зокрема видання “Владимирские ведомости”, пишуть, що Приходько у розмовах з іншими ув’язненими нібито “пропагував теракти” та “схвалював дії Гітлера і його прихильників під час Другої світової війни”.

Нагадаємо, українського активіста Олега Приходька, мешканця с.Орехове Сакського району (тимчасово окупована територія АР Крим), окупанти затримали у жовтні 2019 року. Йому висунули звинувачення в «підготовці теракту» — підриву “адміністрації” Сак.

Пізніше додалося звинувачення ще в одному “теракті” — підпалу генконсульства рф у Львові. Приходько було звинувачено окупантами у “підготовці теракту” та у “зберіганні, виготовленні вибухових речовин”.

Олег Приходько заперечував провину і стверджував, що під час “обшуку” йому підкинули тротилову шашку-200, запал від УЗ РГД-2. А в ніч після затримання у приміщенні ФСБ невідома людина, представившись лікарем, під приводом огляду відібрала у нього з ротової порожнини біологічні зразки. Приходько припускає, що після цього його ДНК нанесли на вибухівку і таким чином слідство сфальсифікувало факт належності йому вибухових речовин.

За словами активіста, він переслідується за свою проукраїнську позицію.

3 березня 2021 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону суддя Олексій Магомадов засудив Приходька до 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці, а також штрафу в розмірі 110 тис. рублів ($1,5 тис.)

16 квітня сторона звинувачення подала апеляцію на рішення Південного окружного військового суду м. Ростов-на-Дону з метою збільшення Приходька строку позбавлення волі з 5 років до 11-ти.

17 травня апеляційний військовий суд у рф залишив вирок, ухвалений Південним окружним військовим судом у вигляді 5 років позбавлення волі українцю Олегу Приходьку, в силі.

Також повідомлялося, що український політв’язень Олег Приходько, який перебуває у в’язниці для особливо небезпечних злочинців у Володимирській області, відчуває жорстоке звернення до себе. Крім того, тюремники вилучають листи, які містять питання та інформацію про його стан здоров’я.

У січні 2022 року родичі Олега Приходька після короткострокового побачення розповіли про його стан, про тортури та знущання в колонії, про відкриття нової «справи» і загрозу збільшення терміну ув’язнення.

Навесні 2023 року росія загрожувала новим терміном кримському політв’язню Олегу Приходько. Чергове покарання зі сфабрикованого звинувачення хочуть дати через відмову співпрацювати з ФСБ.

Як повідомляв “Флот 2017“, у тимчасово окупованому Криму за останні 9,5 років зареєстровано понад 5 000 порушень прав людини. Переважно вони стосувалися кримських татар.

Крім того, росія відкрила ще один слідчий ізолятор в окупованому Криму, у Сімферополі. Це СІЗО має номер “вісім” і контролюється ФСБ рф.

Також повідомлялося, що 45 кримських бранців кремля мають хронічні проблеми зі здоров’ям, 21 з них потребують невідкладної медичної допомоги. Але незаконно утримані або засуджені кримчани не мають доступу до медичного обслуговування.

Новини

Україна провела обмін полоненими: додому повернулися 90 українських військових

В результаті обміну військовополоненими, який Україна провела з російськими окупантами, додому повернулися 90 українських...

Рютте призначать новим генсеком НАТО 26 червня – ЗМІ

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 26 червня буде офіційно призначений на посаду генерального секретаря НАТО....

Рада ЄС ухвалила проєкт безпекової угоди між Україною та Євросоюзом

Рада Європейського Союзу 25 червня схвалила проєкт безпекової угоди, яку повинні підписати між собою...

Відключення світла 26 червня: що з графіками

26 червня ситуація з відключеннями світла в Україні не зміниться. Графіки відключень будуть застосовуватися...

Більше новин