На головнуНовиниСуспільствоОборона півночі: частину Чорнобильського заповідника перетворять на фортифікаційний рубіж

Оборона півночі: частину Чорнобильського заповідника перетворять на фортифікаційний рубіж

Крим окупований росією

Прикордонникам для облаштування оборонного рубежу передадуть частину земель Чорнобильського заповідника. Мова йде про земельну ділянку вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь — шириною до 2 кілометрів.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

Зазначається, що землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть ДПСУ для оборони. Загальна потреба землевідведення уздовж державного кордону України складає понад 23 тисячі гектарів. З них понад 2 тисячі — землі природно-заповідного фонду у складі 42 заповідників державного та місцевого значення.

Ще у лютому 2023 року були внесені зміни в Земельний Кодекс України. Так, землі територій та об’єктів природно-заповідного фонду вздовж лінії держкордону у прикордонній смузі виводяться зі складу природно-заповідного фонду та передаються військовим частинам Державної прикордонної служби України.

На цих ділянках прикордонники здійснюватимуть будівництво, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Наразі є підготовлений проєкт Указу Президента України щодо зміни меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Документ проходить погодження в центральних органах виконавчої влади.

Зазначається, що Статтею 77 “Землі оборони” Земельного кодексу України визначено, що з метою забезпечення національної безпеки та оборони, дотримання режиму державного кордону військовим частинам Державної прикордонної служби України для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми.

А вздовж лінії державного кордону України з росією та білоруссю – шириною до 2 кілометрів.

Нагадаємо, інженерні війська Сил підтримки ЗСУ в режимі 24 години на добу сім днів на тиждень будують фортифікації. Задля будівництва ліній оборони використовуються на повну потужність всі можливі ресурси інженерних військ.

Як вже повідомляв”Флот 2017“, Україна веде будівництво масштабної оборонної лінії, яка, за задумом, повинна зупинити російське вторгнення. Вона складається з трирівневої системи траншей, танкових пасток, опорних пунктів і масованого замінування. Таке укріплення проходить неподалік Авдіївки, Лимана і Купʼянська. Найбільш потужна лінія оборони – навколо Чернігова, щоб унеможливити новий наступ на столицю. 

Також повідомляється, що в Сумській області розпочався черговий етап з будівництва фортифікаційних споруд.

Новини

Другий день Глобального саміту миру: комюніке підписали 80 країн і чотири організації

Спільне комюніке Саміту миру підписали 80 країн та чотири міжнародні організації, такі дані показали...

F-16 від Данії найближчим часом надійдуть в Україну — Зеленський

Під час Глобального саміту миру Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Про...

Норвегія передає Україні близько $74 мільйони на ремонт енергетики

Норвегія виділила Україні фінансову допомогу на ремонт енергетики, яка була пошкоджена внаслідок російських атак. Про...

“Мазепа” в морі: як Туреччина будує корвети для України

Нещодавно, в море на заводські ходові випробування вийшов корвет F 211 «Гетьман Іван Мазепа» проєкту MILGEM...

Більше новин