На головнуНовиниПолітикаРозмінування Чорного моря: коли Туреччина, Болгарія та Румунія почнуть роботу

Розмінування Чорного моря: коли Туреччина, Болгарія та Румунія почнуть роботу

Крим окупований росією

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Туреччина, Болгарія та Румунія, ймовірно, розпочнуть реалізацію меморандуму щодо розмінування Чорного моря, влітку 2024 року.

Про це Василь Боднар сказав під час брифінгу.

Дипломат пояснив, щоб трьом країнам НАТО розпочати розмінування Чорного моря, необхідно ввести в дію підписаний між ними меморандум.

Наразі відомо що Румунія вже зробила це, Болгарія виконує внутрішньодержавні процедури, а Туреччина має ратифікувати меморандум – цим займається парламент. Влада Туреччини планує у найближчі місяць-два узгодити та ратифікувати документ.

“Найбільш ймовірно, що вихід кораблів у море відбудеться десь у літні місяці, ареал охоплення – це міжнародні води. Умовно кажучи, якщо ми проведемо лінію від Одеси до Босфору, то на захід від цієї лінії. Тобто можна вважати, що від колишньої лінії зернового коридору на захід до територіальних вод Румунії, Болгарії та Туреччини”, – уточнив посол.

За його словами, Україна має намір приєднатися до меморандуму. Але участь українських кораблів в ініціативі буде можлива лише після завершення війни, щоб вони не були об’єктами атак.

“Водночас, обмін інформацією та інша співпраця можлива в інших часових рамках. Про це ми вестимемо переговори безпосередньо під час зустрічей”, – додав Боднар.

Як вже писав “Флот 2017“, Туреччина, Румунія та Болгарія об’єднали зусилля для пошуку мін у Чорному морі. Цю ініціативу, спрямовану на підвищення безпеки судноплавства й на підтримку життєво важливого експорту українського зерна, очолює Анкара. Спільна операція Болгарії, Румунії та Туреччини зі створення протимінної групи в Чорному морі допоможе Україні у сфері морської торгівлі та експорту агропродукції.

Новини

У G7 підтримають пропозицію ЄС про передачу Україні доходів від активів РФ

Країни "Великої сімки" вже наступного тижня підтримають ініціативу Євросоюзу про конфіскацію доходів від російських...

Чому ЗСУ не можуть зупинити російські обстріли Харкова: аналіз ISW

Українські військові здатні зменшити кількість обстрілів Харкова авіацією окупаційної армії, але для цього їм потрібен дозвіл...

Військова допомога від США: у Держдепі повідомили, на що підуть $2 млрд

15 березня держсекретар Ентоні Блінкен анонсував додатковий пакет військової допомоги Україні на суму 2 мільярди доларів. У...

Прогриміли три вибухи, піднявся дим: дрони атакували НПЗ у Туапсе

У російському Туапсе (Краснодарський край) вранці 17 травня пролунали вибухи, після яких дим здійнявся над...

Більше новин