На головнуНовиниСША стрімко втрачають довіру союзників через затримки з допомогою Україні – ЗМІ

США стрімко втрачають довіру союзників через затримки з допомогою Україні – ЗМІ

Крим окупований росією

В усьому світі стратегічні партнери та союзники США швидко втрачають довіру до американських обіцянок та гарантій на тлі неспроможності Вашингтона допомогти Україні постачаннями озброєння в критичний момент.

Про це пише Defense Express.

“Те, що США ненаданням допомоги Україні знищують своє положення гаранта безпеки, вже стає не просто очевидним. А максимально публічним на рівні найвищих державних інстанцій”, – сказано у статті.

Першим моментом, який мав би стривожити США, стала нещодавня промова голови європейської дипломатії Жозепа Борреля на Форумі Європи: він сказав, що ЄС більше не може покладатися на США, як на гаранта безпеки.

Другий момент був озвучений під час візиту 11 квітня до США прем’єр-міністром стратегічного союзника США у Тихоокеанському регіоні, Японії – Фуміо Кісідой. Він під час виступу у Конгресі США напряму дорікнув конгресменам через Україну.

“Без лідерства Сполучених Штатів не обійтися. Як довго без підтримки США зберігатимуться надії України під натиском Москви? Через скільки часу без присутності Сполучених Штатів Індо-Тихоокеанський регіон зіткнеться з іще суворішими реаліями?” – запитав він. Відповіді йому не дали.

Зараз не лише Японія, але й інші союзники США – Південна Корея, Тайвань, Філіппіни – стежать за ситуацією навколо України. Висновки вони роблять не найкращі.

“Якщо США не можуть забезпечити навіть стабільність допомоги озброєнням, то яка надія, що у випадку агресії Китаю або КНДР ситуація не повториться? А Японія, Південна Корея та Тайвань очікують дещо більшої участі США у цьому процесі, ніж відправка озброєння”, – резюмує видання.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що подібну заяву зробив прем’єр Франції Габріель Атталь. За його словами, у підтримці власної безпеки Європейський Союз повинен перш за все покладатися на свої сили, а не на безпекову парасольку НАТО.

Також повідомлялося, що на думку колишнього спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, Сполучені Штати, скоріше за все, до кінця квітня схвалять допомогу Україні. Підтримка надання Україні допомоги має 80% голосів у Конгресі, причина затягування – це позиція деяких конгресменів.

Новини

Дефіцит ліків: Росія не забезпечує ТОТ медикаментами

Росія або не в змозі, або її політика не спрямована на забезпечення гідних умов...

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Більше новин