На головнуАналітикаВперше за два роки: у квітні російське угруповання в Україні скоротилося

Вперше за два роки: у квітні російське угруповання в Україні скоротилося

Крим окупований росією

Від початку квітня загальна кількість російських військ в зоні бойових дій скоротилася майже на 10 тисяч, повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Станом на кінець квітня угруповання РОВ в Україні обчислюється у 466 тисяч тіл. Своєю чергою, на початок квітня окупантів в Україні було понад 475 тис. Таке разюче скорочення відзначається вперше за більш як два роки активних бойових дій.

За групами військ ситуація така.

ГВ “Дніпро”, зона відповідальності лівобережна Херсонщина та Запорізька область – найчисленніша.

На початок квітня було трохи понад 129 тис., станом на сьогодні – понад 129,5 тис. тіл.

ГВ “Оборони Криму” тут все зрозуміло із зоною. Було 13,5 тис. тіл, на сьогодні – ті самі 13,5 тис. тіл.

ГВ “Схід”, зона відповідальності південний захід Донецької області, частина східної Запорізької. Я її називаю ГВ “Затичка”, оскільки її функціонал приблизно саме такий. На початок квітня 51,5 тис. тіл, на сьогодні – 51,5 тис. тіл. Майже без змін.

ГВ “Південь”, зона відповідальності Донецька область, найбоєздатніша та найагресивніша ГВ. Було 113,5 тис. тіл, зараз – 114 тис. тіл. Незначний приріст, але при цьому в її складі продовжують залишатися підрозділи, передислоковані із зони відповідальності ГВ “Центр”.

ГВ “Центр”, зона відповідальності – Лиманський напрямок, основна локація – Кремінна. Було 87,5 тис. тіл, на сьогодні – 86 тис.

ГВ “Захід”, зона відповідальності – Куп’янський напрямок, і з деяких пір – більшість Лимано-Купянської осі. Група із найбільшою танковою компонентою серед усіх. Було понад 81 тис. тіл, на сьогодні – 71,5 тис. тіл. Значне скорочення, як через втрати, так і через реорганізації та передислокації.

Окремо хотів би відзначити новосформовану ГВ “Північ”, створену на базі груп прикриття кордону “Брянськ”, “Курськ” та “Білгород”. До реформи їх чисельність була 35,5 тис. тіл, а станом на сьогодні – 49,5 тис. тіл. Приріст на 10 тис. тіл, але при цьому, такої чисельності недостатньо для повноцінного контролю наявного кордону з Україною, не кажучи вже про загрозу вторгнення та захоплення Харкова, Сум або Чернігова. Крім того, наголошу, що ця ГВ знаходиться поза зоною бойових дій.

Таким чином, можна констатувати, що російське командування не може повноцінно вирішити завдання із накопиченням людського ресурсу через високий рівень втрат. При необхідності швидкого посилення однієї з ГВ на якомусь напрямку, використовуються не так резерви, як ресурс інших ГВ.

Все це вказує на неминучість посилення мобілізації на росії, нинішній рівень якої командування РОВ абсолютно не влаштовує і не дозволяє одночасно компенсувати втрати в нуль і нарощувати присутність в зоні БД, формувати нові підрозділи на території самої росії. Тільки щось одне або півтора, користуючись вже наявним ресурсом.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” повідомляв, що міністр Збройних сил Британії Лео Дочерті заявив, що за його оцінкою, росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила загиблими або пораненими 450 тисяч осіб.

Також ми писали, що ЗСУ звільнили від окупантів острів Нестрига на Херсонщині.

Новини

Противник затих: яка ситуація на Харківському напрямку

На Харківському напрямку російські окупаційні війська знизили свою активність. Сили оборони продовжують завдавати противнику...

Мінус НПЗ: через атаку дронів зупинився один із заводів Кубані

В результаті атаки безпілотників минулої ночі, зупинив роботу "Слов'янський нафтопереробний завод" (ТОВ "Слов'янськ ЕКО")...

Понад 1200 “двохсотих” та 16 танків: нова статистика втрат окупантів

З 18 на 19 травня втрати російських військ в Україні становили 1 210 росіян....

В окупований Крим завітала “бавовна”: є влучання у корабель в Севастополі

В ніч на 19 травня вибухи гриміли на території окупованого Кримського півострову. Їх чули...

Більше новин

На землі, в небесах й на морі: українські дрони тепер з ракетами

У ніч на 17 травня щонайменше 30 українських ударних безпілотників атакували портові споруди та нафтопереробні об’єкти Новоросійська. Атака виявилася...