На головнуНовиниПолітикаЗустріч в Ужгороді: Україна анонсувала кроки для розв'язання суперечок з Угорщиною

Зустріч в Ужгороді: Україна анонсувала кроки для розв’язання суперечок з Угорщиною

Крим окупований росією

У понеділок, 29 січня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто приїхав до України для зустрічі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком та очільником МЗС Дмитром Кулебою. Сторони обговорили стан та розвиток українсько-угорських відносин. Оскільки українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин, тому Кулеба за підсумками перемовин анонсував кроки для розв’язання цього питання.

До початку переговорів Єрмак, Кулеба та Сійярто в межах офіційних заходів ушанували пам’ять загиблих за суверенітет і територіальну цілісність України, встановивши лампадки до пам’ятника загиблим захисникам на міському цвинтарі “Кальварія”.

Вони також відвідали могили військовослужбовців ЗСУ угорської національності, які загинули у війні з російським агресором.

На перемовинах сторони приділили багато часу питанню щодо прав нацменшин.

Оскільки українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин, тому було запропоновано створити спеціальну комісію під егідою МЗС, яка за 10 днів представить “конкретне розуміння” у цьому напрямку.

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба на пресконференції з главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком та міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто в Ужгороді, пише “Європейська правда”.

Дмитро Кулеба зауважив, що угорський колега перерахував перелік питань, які з точки зору Будапешта потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

“Ми домовилися про одну просту річ. Ми попросили угорську сторону надати нам вичерпний перелік питань, які у неї є до питання захисту прав представників меншин, ми цей перелік отримали. Ми домовилися, що під егідою МЗС ми зберемо спеціальну комісію, в якої є одна дуже проста задача: через десять днів вона має представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння, як і що з того переліку запитань, які ми отримали, потребує вирішення, або вже врегульовано, щоб ми внесли остаточну ясність”, – уточнив Кулеба.

Він пояснив, якщо раніше в питанні нацменшин йшлося про ухвалення рішень в контексті членства України в ЄС, то тепер є бажання мати цю дискусію на двосторонньому рівні, для того, щоб “остаточно врегулювати питання, яке принципово вже вирішено в інтересах усіх нацменшин”.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції озвучив позицію Будапешта: Україна повинна повернути права своїй національній меншині на Закарпатті, які були до 2015 року.

“Ми прибули сюди аби відновити добросусідські відносини, перед нами довгий шлях, але ми з угорського боку готові виконати цю роботу. На Закарпатті угорці та українці живуть у мирі”, – заявив він.

За його словами, з 2017 року Україна приймала “такі закони, які зменшували права угорської нацменшини”.

“В грудні парламент прийняв закон, який це зупинив. Але у нас прохання — може, це і занадто, і ви вважатимете що, я не ввічливий, — але ми просимо повернути угорській меншині усі ті права, які вона мала до 2015 року. Ми нічого більше не просимо”, – зауважив угорський міністр.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 грудня 2023 року у п’ятницю схвалила за основу та в цілому законопроєкт 10288-1, який передбачає зміни до деяких законів щодо прав нацменшин, аби врахувати експертну оцінку Ради Європи та виконати критерій Єврокомісії для відкриття переговорів про вступ до ЄС.

Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску привітала ухвалення Україною поправок до законодавства про національні меншини з урахуванням рекомендацій Ради Європи та ЄС.

Лідери угорських громад України також позитивно оцінили цей закон.   

Як раніше повідомляв “Флот 2017”, росія активізувала у Європі наймаргінальніших та найодіозніших агентів. Зокрема, кремль залучив так званих європейських “ультраправих”, наказавши їм виступити із заявами про бажання “анексувати частину України”. Так, лідер так званої “ультраправої” угорської партії Mi Hazank Ласло Тороцьки заявив, що у випадку програшу України у війни Угорщина спробує забрати Закарпаття.

Також повідомлялося, що Угорщина заявила про готовність до компромісу, який дозволить профінансувати запропонований Європейським Союзом пакет допомоги Україні.

Новини

Україна відхилила пропозицію Орбана про припинення вогню

Україна відкинула пропозицію угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана про припинення вогню, заявивши, що її бачення досягнення миру не...

Удар по Трипільській ТЕС: викид шкідливих речовин і наслідки для Київщини

На Трипільській теплоелектроцентралі в Київській області стався потужний викид шкідливих речовин через пожежу, яка...

Грошове забезпечення бійців ЗСУ у липні: як порахувати самостійно

Українські військові забезпечують обороноздатність і безпеку країни, працюючи на передовій для захисту національних інтересів....

США нададуть Україні допомогу на $2,3 млрд для зміцнення безпеки

Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив у вівторок про те, що Сполучені Штати скоро...

Більше новин