На головнуНовиниЗеленському показали новий український далекобійний дрон-камікадзе: на що він здатний

Зеленському показали новий український далекобійний дрон-камікадзе: на що він здатний

Крим окупований росією

15 квітня президенту України Володимиру Зеленському офіційно представили нову модель баражуючого боєприпасу – безпілотника-камікадзе, який займе у Збройних силах України нішу, аналогічну тій, яку займає у росіян “Ланцет”. Новий БПЛА зможе вражати цілі на відстані до 100 км від лінії фронту.

Про це пише “Мілітарний”.

“Безпілотник, назва якого все ще тримається у секреті, вже зараз використовується на передовій проти російських окупантів та здобув перші перемоги, успішно уразивши, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс. У перспективі нова розробка має стати засобом ураження цілей як на землі, так і у небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині”, – сказано у повідомленні.

Що відомо про цей новий БПЛА:

  • Безпілотник може завдавати високоточних ударів по важливих одиницях російської техніки на великій відстані від фронту.
  • Також він може полювати на розвідувальні безпілотники терористів, перехоплюючи їх у повітрі. В теорії – вражати навіть російські вертольоти.
  • Двигун БПЛА – електричний, тобто він невразливий для більшості ПЗРК. Запускається він з катапульти, що робить виріб простим у користуванні.
  • Для безпілотника обрали Х-подібний фюзеляж – це висока маневреність та активна зміна траєкторій для ураження.
  • Має кілька типів бойової частини: уламкова (для повітряних цілей), термобарична та бронебійна з ударним ядром (високоефективна проти легкоброньованих та броньованих цілей). Вага БЧ – три кілограми.
  • Максимальна швидкість – до 180 км/год.
  • Може працювати в парі з дроном-ретранслятором, який виконує пошук цілі, наведення та відстеження, а також здійснює об’єктивний контроль наслідків удару. Дозволяє оператору обійти “радіогоризонт”.
  • Невразливий до РЕБ завдяки системам шифрування зв’язку та системі машинного зору.

“На сьогодні безпілотний комплекс знаходиться на етапі доведення. Воно відбувається в умовах постійних пусків та застосувань в зоні бойових дій, де дрон вже успішно знищує ворожу техніку. Вартість одного такого безпілотного літака не розкривається, проте за словами розробників вона співмірна з вартістю більшості українських дронів оперативно-тактичного класу”, – резюмує видання.

Як вже писав “Флот 2017“, у 2024 році українське виробництво безпілотників може досягти двох мільйонів.

Нагадаємо, в Україні повним ходом йде розробка власних дронів зі штучним інтелектом. Над цим працюють десятки українських компаній.

Українські розробники БпЛА удосконалюють свої вироби для більш вдалого застосування на фронті. Наприклад, “Дронарня”, показала зразок FPV-дрона з оптоволокном “Бандерик-Стрічка”. Саме використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, що якісно підвищує ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Новини

Швидкі та ефективні: Міноборони закупить понад 4000 “Мавіків”

Міністерство оборони України уклало нові контракти на закупівлю для потреб ЗСУ 4200 одиниць безпілотників...

Підробляли документи для “легалізації” за кордоном: ліквідовано мережу підпільних типографій

Українська спецслужба та Нацполіція нейтралізували злочинну організацію, яка масово підробляла та продавала документи України...

Майже 90 окупантів та сім гармат: нові втрати росіян на півдні

Сили оборони півдня за минулу добу, 20 травня, ліквідували 88 солдатів та офіцерів, а...

Яка кількість засуджених, які подали заяви на службу у ЗСУ: відповідь Мін’юсту

Понад 3 тисячі засуджених уже подали заяви на умовно-дострокове звільнення, щоб вступити на службу...

Більше новин