На головнуНовиниТехнологіїБезпілотник плюс оптоволокно: українські розробники показали новий FPV-дрон

Безпілотник плюс оптоволокно: українські розробники показали новий FPV-дрон

Крим окупований росією

Українські розробники БпЛА удосконалюють свої вироби для більш вдалого застосування на фронті. Наприклад, “Дронарня”, показала зразок FPV-дрона з оптоволокном “Бандерик-Стрічка”. Саме використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, що якісно підвищує ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Про це повідомляє Defense Express

Зазначається, що FPV-дрони, які використовують оптоволокно замість радіоканалу для керування та передачі відео є дуже перспективним напрямом розвитку цього виду озброєння.

Окупанти вже у бойових умовах тестують такі дрони.

Українські розробники також не стоять на місці, наприклад, “Дронарня”, показала зразок FPV-дрона з оптоволокном. При цьому, з огляду на погодні умови, тестування пройшли ще літом.

Це FPV-дрон “Бандерик-Стрічка”. Він має наступні характеристики: корисне навантаження до 3 кг, час у повітрі 15 хвилин, тактичний радіус – 1 км.

Але ці параметри були досягнуті понад пів року тому.

Як і у російському аналогічному виробі, дрон витягує за собою дріт. У “Бандерик-Стрічка” було обрано значно тонше оптоволокно. Але, з огляду на відео, дрон цілком може виконувати достатньо агресивні маневри без його обриву.

Використання оптоволокна дозволяє повністю ігнорувати РЕБ, бо все керування здійснюється через дріт, значно покращуються якість зображення, яке бачить оператор. Ці якості підвищують ефективність дрона та вірогідність ураження цілі.

Серед додаткових бонусів:

  • неможливість зафіксувати роботу дрона,
  • неможливість засікти оператора засобами радіоелектронної розвідки,
  • можливість працювати одночасно значно більшій кількості дронів без проблем зі скупченням в одному діапазоні радіохвиль, що вносить складності у керування,
  • можливість розмістити обчислювальні потужності для так званого “машинного зору” для розпізнання та атаки цілі на станції управління, а не самому дроні.

Об’єктивні недоліки:

  • обмеження за дальністю, яке накладає довжина оптоволокна,
  • можливість обриву дроту та втрати дрона.

Як вже писав “Флот 2017“, у 2024 році українське виробництво безпілотників може досягти двох мільйонів.

Нагадаємо, в Україні повним ходом йде розробка власних дронів зі штучним інтелектом. Над цим працюють десятки українських компаній.

Також повідомлялося, що найбільші вітчизняні виробники дронів станом на кінець лютого 2024 року не мають замовлень, завантаженість на рівні 5-15%. З проблемою відсутності контрактів зіткнулися, наприклад, виробники безпілотників Raybird-3, “Фурія”, “Грім”.

Новини

Використання легкомоторних літаків проти розвідувальних дронів РФ: експерт пояснив, чому це гарна ідея

Україна може активно використовувати легкомоторні літаки, щоб знищувати російські розвідувальні дрони, які залітають у...

Україна повинна далі бити по російським нафтозаводам: в ЗМІ пояснили, чому це геніальна тактика

Українські Збройні сили повинні продовжувати удари по нафтопереробних заводах російських терористів. Такі удари завдають...

Наступ росіян на Харків: росіяни створюють нове угруповання військ

Російські терористи біля кордону з Харківською областю створюють нове угруповання військ. Вони можуть використати...

Група “Інформаційний спротив” отримала престижну міжнародну премію: деталі

Група "Інформаційний спротив" 7 травня отримала у Польщі нагороду "За свободу слова" (Freedom of...

Більше новин