На головнуНовиниЕкономікаБюджетна декларація на 2025-2027 роки: грошей на армію буде менше

Бюджетна декларація на 2025-2027 роки: грошей на армію буде менше

Крим окупований росією

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки визначив основні питання податкової політики та зазначив видатки на безпеку й оборону основним пріоритетом бюджету.

Про це повідомляє член фінансового комітету Верхової ради Ярослав Железняк в Telegram.

“Одним із пріоритетів податкової політики в короткостроковій перспективі стане розширення поточної бази оподаткування, зокрема шляхом змін в оподаткуванні військовим збором, в тому числі перегляд розміру збору, кола його платників, бази та об’єктів оподаткування”, – йдеться в бюджетній декларації.

На середньостроковий період враховані зміни до бюджетного та податкового законодавства в частині зарахування доходів до державного бюджету та їх збільшення:

  • відновлення зарахування до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4%, що тимчасово спрямовувався до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад шляхом відповідного зниження нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету;
  • спрямування доходів державного дорожнього фонду до загального фонду державного бюджету з поступовим його відновленням у 2025-2027 роках (у 2025 році – 25%, у 2026 році – 50% і у 2027 році – 75%);
  • поступове наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби та пальне до рівня, передбаченого директивами ЄС.

Кабмін планує змінити розмір військового збору та позбавити місцеві бюджету частини доходів

На середньостроковий період враховано такі норми законодавства:

  • спрямування податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України у розмірі 75% на відповідній території України (крім території м. Києва) та у розмірі 40% – на території м. Києва, до спеціального фонду державного бюджету;
  • поквартальне нарахування та сплата податку на прибуток банків за ставкою 25%.

“Водночас для стабільного та безперервного фінансування першочергових потреб у сфері безпеки та оборони держави від збройної агресії необхідним є розроблення додаткового пакета заходів на 2025-2027 роки з огляду на пріоритетні завдання податкової політики на відповідні роки, які б забезпечили державні фінанси ресурсом в обсязі близько 340 млрд гривень щороку”, – йдеться в декларації.

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки визначив видатки на безпеку і оборону основним пріоритетом бюджету.

“Обсяги видатків державного бюджету на середньостроковий період на безпеку і оборону визначено на 2025 рік у сумі 2 226,8 млрд гривень; 2026 рік – 1 626,8 млрд гривень, 2027 рік – 1 532,8 млрд гривень”, – йдеться в документі.

А загальні видатки бюджету становитимуть: 2025 рік – 3 955,5 млрд гривень, 2026 рік – 3 788,1 млрд гривень, 2027 рік – 3 912,5 млрд гривень.

Зазначається, що зазначені обсяги видатків переглядатимуться під час підготовки проєктів законів про державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням рішень керівництва держави, тривалості та інтенсивності воєнного конфлікту.

В Кабміні пояснили, що прогнозні показники на 2025-2027 роки, розраховані в умовах воєнного часу, високої невизначеності під час постійних змін зовнішніх та внутрішніх умов економічного розвитку, є оцінкою в режимі реального часу і з огляду на поточну мінливість соціально-економічної ситуації можуть бути уточнені та переглянуті як у бік покращення, так і в бік погіршення.

Нагадаємо, у 2023 році Україна витратила на сектор безпеки і оборони 1, 844 трлн гривень. Ці оборонні видатки із загального фонду держбюджету становили 60,8% всіх видатків.

Як вже писав “Флот 2017”, Україна з бюджету оборони на 2024 рік спрямує $6 млрд на закупівлю озброєнь, у тому числі у вітчизняних виробників.

Також повідомлялося, що наразі Україна має невирішеним питання щодо видатків військового характеру, додаткову потребу в яких оцінюють у $5 млрд. Тому без збільшення внутрішніх доходів, зокрема фіскальних, не обійтися. А перспективним зовнішнім джерелом можуть стати кошти від заморожених російських активів.

Новини

Допомагала ФСБ РФ: на Сумщині затримали ворожу агентку

В Сумській області контррозвідники Служби безпеки затримали агентку російської спецслужби, яка збирала розвіддані для...

Всесвітня продовольча програма ООН відкриває в Україні офіс – подробиці

Український уряд схвалив проєкт угоди із Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) про продовження її дії....

Транспортний безвіз: Україна і Норвегія продовжили бездозвільні перевезення

Україна і Норвегія погодили можливість продовження виконання двосторонніх та транзитних перевезень між країнами без...

Китай разом з рф розробляють дрон, який є аналогом “шахеда” — Bloomberg

Китайські та російські компанії розробляють безпілотник, аналог іранського ударного дрона Shahed, що свідчить про...

Більше новин