На головнуНовиниКулеба вперше з початку війни зустрінеться з Сійярто: деталі

Кулеба вперше з початку війни зустрінеться з Сійярто: деталі

Крим окупований росією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 11 грудня на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС вперше з початку війни проведе зустріч зі своїм угорським колегою Петером Сійярто.

Про це сказав сам Кулеба перед початком зустрічі у Брюсселі.

“Сьогодні я зустрічаюся з міністром закордонних справ Угорщини. Це буде наша перша особиста зустріч з моменту початку широкомасштабного вторгнення. І я думаю, що сам цей факт говорить сам за себе, що ми продовжуємо діалог”, – зазначив він.

Кулеба підкреслив, що Україна змінила законодавство про освіту та використання мов національних меншин саме так, як цього вимагала Угорщина. Будапешту доведеться це поважати. Щодо спроб орбаністів блокувати початок переговорів про вступ України в ЄС – Кулеба зазначив, що Угорщина грає з вогнем, оскільки у цьому питанні ставки занадто високі як для України, так і для Європейського союзу. Несхвалення рішення може мати дуже погані наслідки для ЄС.

“Воно стане сигналом на всьому континенті, в зоні розширення, але також і за її межами, що Європейський Союз не здатний приймати рішення історичного характеру і виконувати свої обіцянки. Тому я думаю, що це буде руйнівним для обох сторін, якщо це станеться, але ви не можете зупинити колеса історії, які обертаються… І цей результат обійдеться дорожче, чи ми пройдемо його гладко, і нікому не доведеться шукати тут, у Брюсселі та інших столицях, варіанти збереження обличчя, щоб пояснити, чому ми не виконали дану обіцянку”, – відзначив міністр.

Він додав, що Україна провела реформи, яких від неї вимагала Єврокомісія, щобільше, навіть ті, яких вимагала безпосередньо Угорщина. Постійно вигадувати нові причини – це так не працює, Україна знає собі ціну і просто так угорцям цього не спустить.

“Я вже казав і повторюю ще раз. Україна зробила протягом місяця те, що від неї очікувалося зробити протягом чотирьох місяців, до кінця березня. Це чіткий сигнал про нашу відданість і нашу спроможність. Зараз я не ставлю під сумнів зобов’язання абсолютної більшості членів ЄС розпочати переговори про вступ з Україною. Майбутнє засідання Європейської Ради має довести, що є також спроможність ухвалити це рішення… Тож ми все ще намагаємося зрозуміти, чи ці радикальні та різкі заяви надходять з Угорщини, звідки вони походять і що стоїть за цим? Але решту я залишу для моєї розмови з міністром закордонних справ Угорщини”, – резюмував міністр.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що уряд України виконав усі вимоги Європейської Комісії для початку переговорів щодо членства нашої країни до ЄС. Крім того, у Європарламенті сподіваються, що переговори розпочнуться цього року.

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Водночас Будапешт погрожує блокувати переговори щодо вступу Україні до Європейського Союзу, поки України не виконає вимогу угорського режиму щодо «мови освіти».

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня підписав чотири законопроєкти, необхідні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Підписати ці документи рекомендувала Єврокомісія. Перед цим законопроєкти схвалила Верховна Рада.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин